Ogolna 18 listopada 2022

Przegląd strategiczny w Catena Media dobiega końca i przynosi falę zwolnień w Europie

autor: Mateusz Mazur
Catena Media, gigant branży afiliacyjnej potwierdził, że zbliża się do końca przeglądu strategicznego i ujawnił, że europejska baza pracowników firmy zmniejszyła się w ostatnim czasie o 25%. Catena zaznacza jednak, że nie planuje dalszej redukcji zatrudnienia.

Przegląd strategiczny

Catena rozpoczęła przegląd strategiczny w maju tego roku ze względu na początkowy pomysł sprzedaży kilku swoich aktywów, w tym marki AskGamblers. W sierpniu rozszerzono te plany o całą europejską działalność w zakresie zakładów i kasyn online. Firma ogłosiła także, że w ramach całego procesu zamierza ograniczyć swoje inwestycje strategiczne.

Przegląd skłonił także Catena Media do rozpoczęcia procesu konsultacji w sprawie zwolnień w Wielkiej Brytanii i na Malcie. Teraz potwierdzono oficjalnie, że 25% wszystkich europejskich pracowników zostało w ostatnim czasie zwolnionych. Od pierwszego kwartału 2023 roku przyniesie to oszczędności w wysokości 5,5 mln EUR (4,8 mln GBP / 5,7 mln USD). Przedstawiciel Cateny potwierdził jednak w rozmowie z iGB, że nie planuje się dalszych zwolnień.

Nowe możliwości

Po opublikowaniu wyników za trzeci kwartał dyrektor generalny Cateny, Michael Daly, powiedział, że proces przeglądu dobiega już końca, a niektóre aktywa znajdują się obecnie w fazie zbycia. Daly zapowiedział jednocześnie, że pełniejsze ogłoszenie o przeglądzie zostanie podane w „niedalekiej przyszłości”.

Dyrektor generalny Catena Media zdradził, że firma zamierza skupić się w najbliższym czasie przede wszystkim na rynkach północnoamerykańskich: – Środki, które podejmujemy i będziemy podejmować w ramach przeglądu strategicznego mają na celu optymalizację działalności w celu wykorzystania wzrostu sektora internetowych zakładów sportowych i kasyn w Ameryce Północnej, gdzie fala regulacji nadal otwiera nowe rynki dla licencjonowanych operatorów – stwierdził Daly, zapowiadając jednocześnie, że w dalszej przyszłości Catena zamierza poszukać kolejnych możliwości inwestycji. Dyrektor generalny firmy wymienił wśród nich między innymi Amerykę Łacińską oraz e-sport.

Dodaj komentarz