Przewodniczący Paddy Power Betfair sprzeciwia się podwyżce podatków

kategoriaBukmacherka autorMC data11.02.2019
Fragmenty listu napisanego przez przewodniczącego Paddy Power Betfair (PPB) Gary'ego McGanna i wysłane do ministra finansów Irlandii Paschala Donohoe zostały opublikowane przez Sunday Times. W liście McGann wzywa Donohoe do ponownego rozważenia podniesienia podatku od gier hazardowych w Irlandii.

List, napisany w październiku 2018 r. i opublikowany w ten weekend na mocy ustawy o swobodzie legislacyjnej, twierdzi, że podwyżka podatków wskazuje na zainteresowanie rządu nie lokalnymi firmami, lecz "inwestycjami zagranicznymi". Na poparcie tego roszczenia McGann podkreśla fakt, że Irlandia ma "system podatku od zakładów bukmacherskich znacznie wyższy niż średnia międzynarodowa", a podatek od osób prawnych jest niski i wynosi 12,5%, aby przyciągnąć inwestycje zagraniczne.

McGann twierdzi, że podwyżka podatków nieproporcjonalnie wpłynie na Paddy Power Betfair jako największego irlandzkiego operatora. Firma spodziewa się, że jej roczny podatek wzrośnie o 20 milionów funtów.

Podwyżkę podatków ogłoszono w październiku 2018 r., a akcje PPB spadły niemal natychmiast o 250 mln GBP.

Operatorzy nie byli nieśmiali w wyrażaniu swoich myśli. Operatorzy ostrzegali od samego początku, że koniecznością będzie zamknięcie punktów naziemnych i redukcja zatrudnienia, jednocześnie kwestionując pogląd rządu, że dochody wzrosną. Rząd twierdzi, że dochody zostaną przeznaczone na odpowiedzialne inicjatywy hazardowe, ale przeciwnicy podwyżki twierdzą, że wszystkie dochody prawdopodobnie trafią bezpośrednio do skarbu państwa.

Na początku tego roku minister stanu ds. Równości i integracji, David Stanton, powiedział, że nowa ustawa o kontroli hazardu zostanie ostatecznie wydana w tym roku. Projekt ustawy ma opóźnienia od 2013 r., ale oczekuje się, że ramy ustawy zostaną ostatecznie dopięte w tym roku, a ich wdrożenie zaplanowano na następny rok. Ustawa określa również nowy niezależny organ regulacyjny, który zostanie ustanowiony.

 

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
MC 11.02.2019
    ]