Bukmacherka 24 maja 2018

Rafael Nadal faworytem bukmacherów w nadchodzącym Roland Garros

autor: BK
Już w najbliższy weekend rozpocznie się kolejna edycja wielkoszlemowego turnieju tenisowego Roland Garros. Bukmacherzy wietrzą 11 tytuł Rafaela Nadala.

Rafael Nadal to niekwestionowany król French Open. Hiszpan wygrywał ten turniej aż dziesięciokrotnie, co jest niedoścignionym wyczynem. Już w niedzielę rozegrane zostaną pierwsze mecze turnieju głównego. Bukmacherzy nie dopatrują się rywala, który mógłby być skuteczną przeszkodą w zatrzymaniu Nadala w drodze po 11 tytuł w karierze.

Na ziemi nie ma sobie równych

Turniej Roland Garros rozgrywa się na kortach ziemnych. Przez ostatnie dekady, na tej nawierzchni zawsze doskonale spisywali się Hiszpanie. Jednak Rafa Nadal to przypadek odrębny. W swojej karierze wygrywał kilkadziesiąt turniejów na kortach ziemnych. Nawet najwięksi tenisiści nie mieli najmniejszych szans przeciwko dobrze dysponowanemu Nadalowi. W Paryżu Rafa cieszy się dużym wsparciem ze strony kibiców, jest tutaj prawdziwym królem. Publiczność odwraca się od Nadala tylko wtedy, gdy ten gra przeciwko tenisiście z Francji.

Statystyki Nadala są porażające. Aż 10 turniejów French Open padało jego łupem. Pierwszy w roku 2005. Ostatni, w 2017. Przez cały ten okres tylko trzy turnieje zakończyły się zwycięstwem innych tenisistów. W jednym Nadal nie brał udziału. W dwóch pozostałych zmagał się z drobnymi kontuzjami. A zatem, można przyjąć, że Rafael Nadal w Paryżu jest po prostu niepokonany.

Bukmacherzy nie wierzą w rywali Nadala

W ostatnich tygodniach Nadal prezentuje wybitną formę na kortach ziemnych. Wygrał w Monte Carlo i Barcelonie. Niespodziewanie uległ w ćwierćfinale w Madrycie. W ubiegły weekend powrócił na zwycięski szlak wygrywając turniej w Rzymie. To pokazuje jak niezwykłym graczem jest Rafa Nadal na kortach ziemnych. Bukmacherzy „realne” szanse na pokonanie Nadala dają tylko trzem zawodnikom. Triumf Alexandra Zvereva jest szacownym kursem w okolicy 8.00. Nieco niżej notowane są szanse Dominica Thiema (to on jako ostatni pokonał Nadala w Madrycie). Na miejscu trzecim potencjalnych zagrożeń dla Hiszpana jest Novak Djokovic z kursem powyżej 10. Serb mierzył się z Nadalem w trakcie French Open siedmiokrotnie. Tylko raz pokonał tenisistę z Majorki w roku 2015.

Fani pragnący obstawić zwycięstwo Nadala w nadchodzącej edycji French Open nie mogą liczyć na korzystny kurs. Triumf Hiszpana jest szacowany kursem 1,30 – 1,50. 

Dodaj komentarz