Ogolna 20 czerwca 2022

Rahul Welde dyrektorem niewykonawczym Entain

Entain mianowało Rahula Welde niezależnym dyrektorem niewykonawczym. Funkcję tę pełnić będzie od pierwszego lipca 2022 roku. 

Bogate doświadczenie w Unilever

Przez ponad 30 lat, Rahul Welde był związany z brytyjską firmą Unilever, ostatnio pełniąc funkcję EVP – Digital Transformation and Digital Business. Welde może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w sektorze dóbr konsumpcyjnych, a także z prowadzenia strategii cyfrowych.

Poza pełnieniem funkcji niezależnego dyrektora niewykonawczego, Rahul Welde zostanie również członkiem Komitetu ds. Środowiska, Polityki i Zarządzania (ESG) w Entain. Welde pomoże zatem zmierzyć wpływ firmy na społeczeństwo, środowisko, a także przedstawi poziom przejrzystości oraz odpowiedzialności Entain.

Rahul Welde dyrektorem niewykonawczym Entain

Powołanie Welde na niezależnego dyrektora niewykonawczego skomentował prezes Entain, Barry Gibson: – W imieniu zarządu z radością witam Rahula w Entain. Welde wnosi wyjątkową wiedzę na temat obsługi klienta, handlu elektronicznego oraz transformacji cyfrowej. Jestem przekonany, że jego umiejętności oraz fachowa wiedza jeszcze bardziej zwiększą zdolność zarządu do wspierania i nadzorowania realizacji naszej strategii. 

W ostatnim czasie grupa Entain wyraziła zgodę na przejęcie całego kapitału zakładowego BetEnt B.V. zobowiązując się do zapłaty 300 milionów euro w momencie zakończenia całego procesu. Z kolei w marcu br. dowiedzieliśmy się, że Grupa Entain przejęła Totolotka, a co za tym idzie prawdopodobnie niebawem będzie działać na polskim rynku pod marką Bwin, która jest doskonale znana polskim graczom, ponieważ działała tutaj przed nowelizacją ustawy hazardowej z 2017 roku. Z kolei kibice piłki nożnej kojarzą tego operatora, gdyż Bwin był sponsorem m.in. Legii Warszawa.