Bukmacherka 9 lipca 2020

Reklamy bukmacherów znikną z koszulek hiszpańskich klubów piłkarskich

Po miesiącach spekulacji wiadomo już niemal na sto procent, że firmy bukmacherskie od kolejnego sezonu nie pojawią się na koszulkach klubów piłkarskich La Liga. 

Osiem klubów bez sponsora

Jak ujawnił El Pais, hiszpański minister spraw konsumenckich, Alberto Garzón zaostrzył przepisy dotyczące sponsorowania i reklamowania firm bukmacherskich. Tym samym nowe prawo operatorom oferującym zakłady bukmacherskie zabrania reklamowania się na koszulkach klubów piłkarskich, a także poprzez sponsorowanie nazw stadionów, czy innych obiektów sportowych.

Dla niemal połowy klubów z La Liga oznacza to, że stracą jednego z głównych sponsorów. W obecnym sezonie loga bukmacherów na swoich koszulkach miały takie kluby jak: Valencia, Alavés, Leganés, Granada, Mallorca, Sevilla, Osasuna i Levante.

Ograniczona reklama

Nowe prawo wprowadzone przez Alberto Garzóna zaostrza także możliwość reklamowania się poprzez telewizję, radio, platformy takie jak YouTube i wiele innych. Po zmianach bukmacherzy będą mogli reklamować się poprzez te środki przekazu tylko w godzinach nocnych od 01:00 do 05:00 rano.

Dodaj komentarz