Bukmacherka 25 czerwca 2024

Rodzina Juroszków zwiększa udziały w GiG

autor: Adrian Janiuk
Rodzina Juroszek zwiększyła swoje łączne udziały w Gaming Innovation Group za pośrednictwem różnych kontrolowanych podmiotów. Obecnie udziały państwa Juroszków w GiG wynoszą nieco ponad 25 procent. Rodzina Juroszków (Zbigniew, Mateusz i Tomasz) nabyła za 140 mln zł pakiet akcji maltańskiej firmy, notowanej na giełdach w Sztokholmie i Oslo, od nowozelandzkiej grupy. Spółka planuje ekspansję na rynek amerykański.

Udziały zostaną podzielone pomiędzy różne spółki powiązane z braćmi – Mateuszem Juroszkiem, który zasiada w zarządzie Gentoo (GiG Media) i Entain, oraz Tomaszem Juroszkiem, który jest także członkiem zarządu przyszłej spółki bukmacherskiej i platformy platformowej GiG.

MJ Foundation fundacja rodzinna Juroszków nabyła 6 069 375 akcji po cenie 27 SEK (korona szwedzka) (2,03 GBP/2,58 USD) za każdą, za łączną kwotę 163,9 mln koron szwedzkich. Firma zwiększyła swój udział do 8,2 procent.

Fundacja Betplay Capital, gamingowa spółka inwestycyjna również powiązana z rodziną Juroszków, nabyła dodatkowe 1 348 750 akcji GiG. Z kolei Fundacja ZJ, rodzinna fundacja Zbigniewa Juroszka, nabyła 6 069 375 akcji.

Równolegle nowozelandzka grupa SkyCity Entertainment Group zawarła bezwarunkową umowę sprzedaży całego swojego pakietu 10,5 procent udziałów w GiG za około 55 mln dolarów nowozelandzkich (33,7 mln dolarów). Firma stwierdziła, że ​​GiG nie jest już postrzegany jako “strategicznie niezbędna” dla działalności SkyCity.

Przed sprzedażą SkyCity było drugim co do wielkości akcjonariuszem GiG po rodzinie Juroszków. W lipcu 2023 roku nabyła 11 procent udziałów. Grupa kupiła swoje udziały w GiG w kwietniu 2022 r. za około 40,0 mln NZ (24,5 mln USD), a do zarządu dołączył były dyrektor generalny SkyCity Michael Ahearne.

SkyCity oświadczyło, że planuje wykorzystać wpływy z akcji na spłatę zadłużenia w ramach swojego stałego “ostrożnego” podejścia do zarządzania kapitałem. Operator spodziewa się kontynuować swoje “cenne relacje” z GiG poprzez swoje zaangażowanie w kasyno internetowe SkyCity prowadzone na Malcie.

GiG jest jedną z najbardziej atrakcyjnych firm iGaming na rynku. Zaangażowanie naszej rodziny w Gaming Innovation Group jest długofalowe. Dostrzegamy ogromny potencjał tej firmie w branży. Jako rodzina powinniśmy stanąć na wysokości zadania i pokazać nasze zaangażowanie – chcemy być największymi akcjonariuszami, ponieważ wierzymy w ten biznes – przyznał Mateusz Juroszek.

Dodaj komentarz