Bukmacherka 31 sierpnia 2018

Roskomnadzor wzmacnia swoje działania

autor: user_5762
Rosyjska krajowa agencja telekomunikacyjna zamierza poprawić swoje starania, aby międzynarodowe witryny hazardowe nie docierały do ​​rosyjskich klientów.

Niedawno Roskomnadzor powiadomił rosyjskich dostawców usług internetowych o planach usprawnienia nieskutecznego mechanizmu blokowania domen. Zostanie wdrożony 1 października, a Roskomnadzor będzie mógł wprowadzać zabronione domeny do rejestru za pomocą protokołu internetowego IPv6. Obecnie system blokady domen Roskomnadzor oparty jest na poprzednim protokole IPv4, który został wyparty przez IPv6 ponad rok temu. 

Mówi się, że Roskomnadzor jest najbardziej banalnym regulatorem telekomunikacyjnym na świecie, jeśli chodzi o operatorów międzynarodowych konkurujących z lokalnymi licencjonowanymi operatorami zakładów internetowych. 

W ciągu siedmiu dni, do 21 sierpnia, Roskomnadzor zakazał ponad 3300 nieautoryzowanych witryn hazardowych. Agencja twierdzi, że odpowiada tylko na publiczne skargi dotyczące nielicencjonowanych bukmacherów. W pierwszej połowie tego roku Roskomnadzor otrzymał prawie 240 000 skarg dotyczących nieautoryzowanych operatorów internetowych, dwa razy więcej niż w tym samym okresie w 2017 roku.

Tymczasem bank centralny tego kraju bardzo chce uzyskać dostęp do wszystkich tych działań blokujących domeny. Bank przygotował poprawkę do ustawy o informacjach, która umożliwiłaby mu zablokowanie domeny dowolnej witryny, którą uważa za zaangażowaną w "oszustwo finansowe". Centralny Bank Rosji chce mieć możliwość narzucenia tych blokad bez uprzedniego uzyskania orzeczenia sądowego. 

W maju tego roku rosyjskie instytucje finansowe zyskały możliwość blokowania płatności związanych z nieautoryzowanymi witrynami hazardowymi. Dwa miesiące później Federalna Służba Podatkowa poprosiła o pozwolenie na dostęp do informacji o kontach klientów w celu "identyfikacji i stłumienia nielegalnych działań biznesowych”… Cóż, po prostu Rosja.

Dodaj komentarz