Ruszyła 4. edycja #RakReatonu. Fundacja Lotto z dumą wspiera to szczytne wydarzenie
Wrzesień jest światowym miesiącem zwiększania świadomości odnośnie chorób nowotworów u dzieci. Z tego względu, przy wsparciu, należącej do Totalizatora Sportowego, Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej, wystartowała właśnie czwarta edycja wyjątkowego projektu – #RakReaton pod hasłem "Rusza mnie pomaganie". Ludzie związani z marką Lotto na czele z ambasadorem Dawidem Tomalą zainaugurowali to szczytne wydarzenie.
Organizatorem wyzwania jest Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Od 32 lat fundacja zapewnia wszechstronne i nieprzerwane wsparcie dzieciom, nastolatkom i ich bliskim w chorobie nowotworowej, jednocześnie szukając różnorodnych form niesienia skutecznej pomocy. RakReaton jest jedną z nich.
– Dzisiaj rozpoczęła się 4. edycja #RakReaton. Jest to projekt, który nie tylko wspiera, ale także daje nadzieję dzieciom z chorobami nowotworowymi. Ta inicjatywa nie byłaby możliwa bez zaangażowania pracowników Totalizator Sportowy oraz ich przyjaciół i bliskich. Wspólny wysiłek może przynieść realne efekty i poprawić życie najmłodszych, którzy potrzebują wsparcia. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i wierzę, że uda nam się zrealizować cel! – powiedziała Magdalena Kopka-Wojciechowska, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego.
– Chcemy zaangażować w ten sposób jak największą liczbę osób i przekonać z jednej strony tych aktywnych, że pomaganie można łączyć ze swoją pasją, a pozostałych, że można wspierać nas na co dzień, niejako przy okazji wykonywania stałych czynności, takich jak droga do pracy czy relaksacyjny spacer. Poruszamy ludzi w słusznym celu, stąd tegoroczne hasło “Rusza mnie pomaganie” – powiedziała Anna Apel, Prezes Zarządu Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.
– Przez cały miesiąc można biegać lub jeździć na rowerze i wspólnie zbierać kilometry pomagając dzieciom z chorobą nowotworową. Połączmy swoje siły, by zebrać milion kilometrów, a dzięki temu Fundacja Na Ratunek przekaże 120 tysięcy złotych na wsparcie psychospołeczne dzieci. Wyzwanie może podjąć każdy, zatem mobilizujemy się wzajemnie i zbierajmy kilometry w szczytnym celu – apeluje Aida Bella, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej Totalizatora Sportowego.
Organizatorzy rzucają także wyzwanie firmom i zapraszają je do udziału w czwartej edycji RakReatonu i przedstawiają wydarzenie jako świetną okazję do integracji zespołu. Akcja to także świetna okazja do promowania swojej marki i budowania wizerunku wśród interesariuszy.
Ruszyła 4. edycja #RakReatonu!
Nasza Fundacja 🟡LOTTO im. Haliny Konopackiej z dumą wspiera to ważne wydarzenie. Już dzisiaj nasi pracownicy, razem ze swoimi przyjaciółmi i bliskimi wzięli udział w biegu, zdobywając punkty za wykonany ruch! 🙌🫶
Pomaganie to nie tylko hasło,… pic.twitter.com/ba3FDqUnGF
— Totalizator Sportowy (@totalizator_sp) September 1, 2023
1,2 miliona kilometrów dla 1200 chorych dzieci
Tegorocznym celem wyzwania jest pokonanie 1 milion 200 tysięcy kilometrów w jak najkrótszym czasie.
– Liczba ta nie jest przypadkowa, ponieważ średnio co roku u 1200 dzieci w Polsce diagnozowana jest choroba nowotworowa, która dotyka nie tylko małych pacjentów, lecz także ich bliskich. Wszyscy zmuszeni są do mierzenia się z różnymi trudnościami natury psychospołecznej na każdym etapie choroby i leczenia, więc im wszystkim potrzebne jest odpowiednie wsparcie – wyjaśnia Anna Apel.
Jeśli uda się osiągnąć cel, partnerzy wyzwania przekażą 120 tysięcy złotych na rzecz chorych dzieci
Na aktywności uczestnicy mają cały wrzesień, który w Polsce i na świecie uznaje się za miesiąc świadomości nowotworów dziecięcych. Jeśli uda się to zrobić, partnerzy RakReatonu: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej i Grupa Impel przekażą 120 tysięcy złotych na pomoc chorym dzieciom i ich bliskim.
Żeby wziąć udział w wyzwaniu, należy zainstalować aplikację Activy
Nad sprawnym przebiegiem wyzwania czuwa Activy, partner technologiczny RakReatonu. Jest to aplikacja, którą każdy uczestnik instaluje sobie na urządzeniu mobilnym. Program monitoruje aktywność ruchową uczestnika i zlicza pokonany przez niego dystans. Osiągnięte przez niego kilometry są następnie przeliczane na punkty i dodawane do ogólnej klasyfikacji wyzwania. Aplikacja jest kompatybilna z popularnymi rejestratorami aktywności dla sportowców i amatorów, takimi jak: Garmin, Polar czy Strava. Nie trzeba uruchamiać obu programów, wystarczy zsynchronizować obie aplikacje w ustawieniach Activy.