Bukmacherka 19 maja 2022

Spadek obrotów w zakładach sportowych w Pensylwanii

Zakłady sportowe w sieci online i retail w Pensylwanii zanotowały w kwietniu przychód 575 milionów dolarów. Stanowi to spadek o 20% w stosunku do poprzedniego miesiąca. Wynika to z tego, iż w marcu olbrzymim zainteresowaniem graczy cieszył się koszykarski turniej NCAA. Zadowalające może być jednak to, że w porównaniu ze statystkami z ubiegłego roku są one lepsze o 19%.

Wysokie wygrane

Sam kwiecień przyniósł także wysoki procent wygranych. Wpływy brutto z zakładów sportowych wyniosły 49,1 milionów dolarów, co stanowi wzrost o 36% w stosunku do 2021 roku oraz o 1% w porównaniu z marcem obecnego roku.

Podobnie jak w większości jurysdykcji amerykańskich, niespełna 94% kwietniowych transakcji zostało dokonanych w zakładach sportowych online. Najwięcej, bo 226,6 milionów dolarów w zakładach przyjął FanDuel, który osiągnął przychód brutto w wysokości 28,4 milionów dolarów.

Pensylwania liderem w całych Stanach Zjednoczonych

Kasyna online oraz poker-rooms nadal świetnie prosperują w Pensylwanii, która z przychodami brutto rzędu 138 milionów dolarów w tym miesiącu jest liderem wśród wszystkich rynków w Stanach Zjednoczonych. Pensylwanii tym samym zabrakło jedynie 2,7 milionów dolarów do pobicia rekordu wszechczasów w USA.

W porównaniu rok do roku odnotowano wzrost o 31%, a średni przychód w ciągu dnia w kwietniu wyniósł 4,6 milionów dolarów. Z 113,1 milionów dolarów przychodu podlegającemu opodatkowaniu przez operatorów online uzyskano 47,2 milionów dolarów.

– Rozwój kasyn online jest zauważalny. Od początku pandemii trudno było przypuszczać, że Pensylwania wyprzedzi New Jersey, ale obecnie to ten stan jest liderem rynku w całych Stanach Zjednoczonych – skomentował Dustin Gouker, analityk PlayUSA.

Czytaj także: Pensylwania wygenerowała miliard dolarów przychodu z zakładów sportowych

Dodaj komentarz