Ogolna 15 maja 2020

Spadek przychodów z hazardu w Danii

Jak poinformował Duński Urząd ds. Gier (Spillemyndigheden) spadek przychodów z hazardu w pierwszym kwartale 2020 roku w porównaniu do roku poprzedniego wyniósł pięć procent. 

Spadek przychodów w kasynach

W trakcie pandemii kornawirusa bukmacherzy, a także kasyna w większości krajów zostały zamknięte. Początkowo myślano, że doprowadzi to wzrostu aktywności graczy online. Duński Urząd ds. Gier poinformował jednak, że tak się nie stało.

Całkowite przychody z usług naziemnych i internetowych spadły do 222,0 mln USD. Jeśli chodzi o kasyno – drugi najważniejszy produkt – spadek w porównaniu do roku poprzedniego wyniósł 1,1%.

Zdecydowana większość przychodów z kasyn online pochodziła z gry na automatach, które stanowiły 74,0% z całości w tym segmencie. Oznacza to wzrost o 2,5% odnośnie do roku poprzedniego. Spadki zanotowały natomiast takie gry jak ruletka, czy blackjack.

Jaka będzie przyszłość?

Jak na razie trudno powiedzieć, czy tendencja spadkowa się utrzyma. Obecnie Spillemyndigheden w okresie od 9 marca do 3 maja odnotował 2% wzrost w tygodniowych przychodach kasyn online. Duński regulator zaznacza jednak, że może to nie mieć żadnego związku z blokadą nielegalnych stron, czy pandemią koronawirusa.

Co ciekawe zakłady bukmacherskie od połowy marca zanotowały wzrost przychodów o 2,5% w porównaniu do roku poprzedniego. Stało się tak pomimo tego, że większość rozgrywek sportowych zostało zawieszonych lub przełożonych z powodu pandemii koronawirusa. W tym przypadku aż o 9,6% odnotowano wzrost na kanałach mobilnych, z kolei przychody z zakładów postawionych przez strony internetowe spadły o 15%.

Wpływ pandemii na przychody

Dania była jednym z pierwszych krajów europejskich, który wprowadził obostrzenia nakazujące zamknięcie lokali naziemnych. Tym samym przychody z automatów w salonach do gier spadły o 20,8%, a z kasyn stacjonarnych o 20,5%.