Ogolna 18 listopada 2021

Sportrada ogłasza partnerstwo z NBA

Dostawca danych sportowych, firma Sportradar, ogłosiła partnerstwo z National Basketball Association (NBA), dzięki któremu stanie się wyłącznym dostawcą danych dla NBA, Women's National Basketball Association (WNBA) i NBA G League. 

Wieloletnie partnerstwo

Wieloletnia umowa jest kontynuacją partnerstwa, które rozpoczęło się w 2016 roku i rozpocznie się na początku sezonu 2023-2024.

Sportradar będzie autoryzowanym globalnym dystrybutorem oficjalnych danych dotyczących zakładów na NBA i WNBA oraz dystrybutorem wideo z meczów na żywo, które są dostępne dla międzynarodowych operatorów zakładów sportowych. Dzięki temu fani będą mogli oglądać je w czasie rzeczywistym.

Cieszymy się, że NBA wybrała Sportradar jako oficjalnego partnera, który może wspierać globalną popularność i gwałtowny wzrost rozgrywek. Koszykówka jest najważniejszym amerykańskim sportem pod względem popularności. Możemy pomóc NBA, ponieważ jako lider rynku mamy odpowiednią technologię i wiedzę. Wierzymy również, że ta umowa pozwoli Sportradar osiągnąć ogromny progres na wielu płaszczyznach – powiedział Carsten Koerl, dyrektor generalny Sportradar.

Kolejne partnerstwo Sportradar

NBA staje się najnowszą organizacją sportową, z którą Sportradar podpisał umowę partnerską. W ostatnim czasie firma związała się z UEFA i Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej.

Scott Kaufman-Ross, starszy wiceprezes, szef działu gier i nowych przedsięwzięć biznesowych w NBA, powiedział: – Sportradar był w ostatnich latach wspaniałym partnerem, ponieważ liga coraz mocniej jest związana z zakładami bukmacherskimi. W miarę dojrzewania rynku, cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę ze Sportradar, aby wykorzystać dane i spostrzeżenia do tworzenia nowych doświadczeń dla fanów i wprowadzania innowacji w NBA na całym świecie. 

Umowa stanowi również kolejny krok w rozwoju Sportradar w USA, gdzie firma w ostatnim czasie notuje bardzo dobre wyniki finansowe.  Dostawca w trzecim kwartale 2021 roku odnotował przychody w wysokości 136,8 mln euro, co stanowi wzrost o 29,9% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Dodaj komentarz