Ogolna 15 września 2021

Sportradar oficjalnie notowany na giełdzie Nasdaq

Firma Sportradar początkowo złożyła wniosek o IPO w sierpniu z J.P. Morgan, Morgan Stanley, Citigroup i UBS Investment Bank wyznaczonymi jako główni menedżerowie księgowi. Zgłoszenie ujawniło, że Sportradar odnotował przychody w wysokości 404,9 mln euro w 2020 r., co stanowi wzrost o 6,4% rok do roku, co czyni go największym w branży dostawcą rozwiązań do zakładów sportowych. Teraz już wiemy również, że zgłoszenie zostało pozytywnie rozpatrzone, a to oznacza, że Sportradar jest oficjalnie notowany na giełdzie. 

Sprzedaż akcji

Firma planuje sprzedać 19 milionów akcji klasy A po 27 dolarów za sztukę. Jeśli wszystkie zostaną sprzedane, łączna wartość wyniesie 513,0 mln USD. Poza akcjami zwykłymi, subemitenci otrzymali również 30-dniową opcję zakupu do 2,85 mln dodatkowych akcji po cenie IPO.

Wyznaczone akcje nie były objęte umową typu lock-up, która zabrania „wtajemniczonym” firmy sprzedaży akcji przez określony czas.

Wsparcie dla Sportradar

Tak jak wspomnieliśmy szwajcarska firma otrzymała wsparcie JP Morgan, Morgan Stanley, Citigroup i UBS Investment Bank, którzy działali jako wiodący menedżerowie księgowi w proponowanej ofercie, podczas gdy BofA Securities, Deutsche Bank Securities, Jefferies i Canaccord Genuity robili to jako dodatkowi kierownicy księgi wspólnej.

Z kolei IPO obsługiwane jest przez Needham & Company, Benchmark Company, Craig-Hallum, Siebert Williams Shank i Telsey Advisory Group, które pełnią funkcję współzarządzających.

IPO

JP Morgan i Morgan Stanley są jedynymi instytucjami finansowymi zaangażowanymi w IPO, które mogą rozpowszechniać kopie wstępnego prospektu emisyjnego. Na jego podstawie została przygotowana oferta.

Fakt, że Sportradar wszedł na giełdę tylko potwierdza, że firma w ostatnim czasie przeżywa dobry okres. Przypomnijmy, że dokonała globalnej ekspansji na różnych rynkach, w szczególności w USA. Co więcej firma jest obecnie partnerem National Basketball Association (NBA), National Hockey League (NHL), Major League Baseball (MLB), NASCAR oraz Baltimore Ravens i New York Jets z National Football League (NFL) w USA, przy jednoczesnym utrzymaniu partnerstw z FIFA i UEFA.

Dodaj komentarz