Ogolna 12 kwietnia 2022

Sportradar potwierdza przejęcie Vaix

Firma Sportradar potwierdziła przejęcie dostawcy rozwiązań sztucznej inteligencji igaming, firmy Vaix. Transakcja ta ma pomóc spółce umocnić pozycję wiodącej firmy technologicznej w branży sportowej.

Wieloletnie partnerstwo

Obie firmy są partnerami od ponad dwóch lat, ponieważ w 2020 roku Sportradar włączył technologię Vaix do swojej oferty MTS. Obecne przejęcie nie dziwi, ponieważ mówiło się o nim od dłuższego czasu. Przede wszystkim jest poparte wcześniejszą bardzo dobrą współpracą, z której zadowolone były obie strony.

Technologia AI firmy Vaix pozwala operatorom zakładów i gier na uzyskanie wglądu w ich bazy użytkowników, co pozwala zapewnić im bardziej szczegółowe wrażenia z gry. Operatorzy mogą na przykład automatycznie dawać użytkownikom spersonalizowane oferty na nowe zakłady bez ręcznego przeszukiwania historii zakładów graczy.

Paolo Personeni, dyrektor zarządzający Managed Betting Services w Sportradar, powiedział: – Produkty VAIX wraz ze sztuczną inteligencją i algorytmami są teraz natywnie integrowane w ramach platformy Sportradar Sportsbook, ulepszając naszą analizę danych, system promocji i personalizację graczy… Wszyscy klienci Managed Betting Services będą cieszyć się szybszą i uproszczoną integracją. Przejęcie Vaix jest zwieńczeniem bardzo ważnego i owocnego partnerstwa, jakie nawiązaliśmy z firmą już ponad dwa lata temu. 

Warunki przejęcia

Chociaż warunki przejęcia nie zostały ujawnione, zauważono, że nie wpłynie to na roczną prognozę Vaix na 2022 rok, która została opublikowana w marcu.

Utworzona w 2016 r. firma Vaix przetworzyła 60 miliardów transakcji w swoim oprogramowaniu AI, tworząc spersonalizowane doświadczenie dla operatorów pierwszego, drugiego i trzeciego poziomu. W przyszłości sztuczna inteligencja Vaix zostanie zintegrowana z MTS Sportradar, co zostało podkreślone jako „coraz bardziej ważne na rynku amerykańskim”. Pomoże to zaprezentować partnerom Sportradar skuteczniejszą interakcję ze swoimi graczami dzięki bardziej inteligentnym wglądom w preferencje użytkowników.

Andreas Hartmann, współzałożyciel i dyrektor generalny Vaix, powiedział: – Pełne połączenie sił z firmą Sportradar jest uznaniem potęgi technologii Vaix i spełnieniem marzeń o naszej wizji wprowadzenia sztucznej inteligencji do całej branży iGaming. Możliwości Vaix mogą zapewnić wszystkim operatorom Sportradar możliwość prawdziwej personalizacji swojej oferty, marketingu i CRM, ponieważ starają się przyciągnąć i zaangażować graczy.

Dodaj komentarz