Sportradar przeciwko Genius Sports?

kategoriaBukmacherka autorMC data03.09.2019

Sportradar zagroził podjęciem kroków prawnych przeciwko Genius Sports. Przedmiotem sporu jest umowa dostawcy danych na wyłączne prawa do angielskiej Premier League, angielskiej ligi piłkarskiej i Scottish Professional Football League.

Genius Sports kupił prawa od Football DataCo na początku tego roku, odmawiając jakiegokolwiek zawierania umów licencyjnych z innymi dostawcami danych. Umowa ma obowiązywać przez pięć sezonów, od sezonu 2019-20 do sezonu 2023-24.
Mark Locke, dyrektor generalny Genius Sports, powiedział: „Nie mamy obowiązku udzielania sublicencji na te prawa, ale jesteśmy gotowi na rozmowy z każdym, kto chce z nami rozmawiać”.

Pomimo pozornej otwartości Geniusa na dyskusje, Sportradar oskarżył dostawcę o blokowanie konkurencji poprzez zawarcie umowy na wyłączność.

Umowa wymaga od innych dostawców danych zakupu praw do sublicencji od Genius Sports przed dostarczeniem danych, ale Sportradar chce gromadzić własne dane, twierdząc, że obecne ustalenia „naruszają brytyjskie i unijne prawo konkurencji”.

W liście opublikowanym przez The Sunday Times Sportradar oskarża Genius Sports and Football DataCo o „agresywne atakowanie” każdego, kto zbiera dane o meczach na żywo na stadionach.

Genius Sports odmówił komentarza. Sportradar jeszcze nie wydał oficjalnego komunikatu, mimo że rozważa postępowanie sądowe.

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
MC 03.09.2019
    ]