Ogolna 26 stycznia 2021

Steve Sharp nowym przewodniczącym Gambling Business Group

Brytyjska organizacja Gambling Business Group (GBG) wyznaczyła Steve'a Sharpa, dyrektora brytyjskiego ramienia Gauselmann Group, na swojego nowego przewodniczącego.

Nowa rola

W swojej nowej roli Sharp będzie pomagał i doradzał GBG w kluczowych kwestiach branżowych, takich jak trwający, prowadzony przez rząd przegląd ustawy o hazardzie, który rozpoczął się w zeszłym miesiącu.

Sharp pracuje w branży hazardowej od ponad 40 lat, m.in. współpracując z takimi firmami jak SG Gaming, Inspired Gaming Group, Stanleybet i Leisure Link.

Sukcesy Gambling Business Group

Steve Sharp nie ukrywa, że zdecydował się na nową posadę, ponieważ docenia działania organizacji: – GBG odnotowało kilka znaczących osiągnięć od czasu swojego powstania siedem lat temu. Dokonało tego, wprowadzając strategiczne podejście do rozwoju branży, a także do jej współpracy z rządem.

Przegląd ustawy to niezwykła okazja, której nie możemy zmarnować. Daje szansę na zmianę propozycji rozrywki hazardowej, którą jesteśmy w stanie zapewnić konsumentom w obliczu zdecydowanego zaangażowania w bezpieczny hazard – zakończył Sharp.

Ważny czas

Dyrektor naczelny GBG, Peter Hannibal, dodał: – Nigdy nie było ważniejszego czasu dla GBG, aby zapewnić reprezentowanie interesów członków poprzez oparte na dowodach argumenty i przekonującą wizję przyszłości.

Witam Steve’a w roli przewodniczącego GBG. Jestem zadowolony, ponieważ będziemy czerpali z jego ogromnego doświadczenia, które zdobył działając w wielu firmach – zakończył Peter Hannibal.

Szara strefa

Podpisanie umowy z Sharpem nastąpiło po tym, jak GBG skrytykowało w tym tygodniu propozycje Komisji ds. Hazardu GB dotyczącą wprowadzenia kontroli przystępności. Zdaniem organizacji może to bowiem doprowadzić do wzrostu liczby graczy korzystających z nielicencjonowanych witryn i wzrostu szarej strefy.

W listopadzie Komisja rozpoczęła konsultacje w celu uzyskania informacji zwrotnych na temat swoich planów wprowadzenia nowych wymogów. Zdaniem GBG takie propozycje powinny być przedstawiane w ramach przeglądu ustawy o grach hazardowych i analizowane przez rząd przed wejściem w życie.