Bukmacherka 2 marca 2020

Sturridge zawieszony za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących zakładów bukmacherskich

Angielska federacja poinformowała o zawieszeniu Daniela Sturridge’a do 17 czerwca 2020 roku z powodu złamania przepisów dotyczących zawierania zakładów bukmacherskich. 

Kilka godzin temu Trabzonspor opublikował informację prasową, w której zakomunikował, że rozwiązał umowę z Danielem Sturridgem. Wówczas myślano, że turecki klub rozstał się z Anglikiem z powodów sportowych, a także zbyt częstych kontuzji. Teraz już jednak wiadomo, że chodziło o coś zupełnie innego, gdyż jak już wspomnieliśmy angielska federacja postanowiła zawiesić piłkarza za złamanie zasad dotyczących korzystania przez piłkarzy z zakładów bukmacherskich

Sama sprawa nie jest niczym nowym, ponieważ już kilka miesięcy temu piłkarz miał przekazać poufne dane w sprawie potencjalnego transferu. Podobno Sturridge podzielił się tymi informacjami ze swoimi najbliższymi. A to jest niezgodne z prawem.

Pierwotnie 30-latek został z tego powodu ukarany dwutygodniowym zawieszeniem. Komisja Odwoławcza uznała jednak, że pierwszy werdykt był nieadekwatny do popełnionego czynu, stąd zwiększył karę zawieszenia do czterech miesięcy. Tym samym Anglik nie będzie mógł zagrać w żadnym profesjonalnym klubie do 17 czerwca 2020 roku. Co więcej zawodnik nie może być zaangażowany w jakąkolwiek działalność związaną z futbolem. Piłkarz będzie musiał również zapłacić karę finansową w wysokości 150 tysięcy funtów. Znacznie więcej straci jednak na zerwaniu umowy z Trabzonsporem, w którym zarabiał 3,5 miliona euro rocznie.

Trudno powiedzieć jak dalej potoczą się losy wielokrotnego reprezentanta Anglii, ale z całą pewnością zawsze już będzie na cenzurowanym. Angielska Federacja po raz kolejny udowodniła, że w przypadku naruszenia prawa hazardowego nie będzie wydawała łagodnych wyroków.