Ogolna 7 lutego 2023

Super Group decyduje się na sprzedaż Digital Gaming Corporation

Super Group, czyli spółka macierzysta marki Betway, którą już wkrótce zobaczymy na polskim rynku, zdecydowała się na sprzedaż niedawno pozyskanej firmy Digital Gaming Corporation, którą przejmie Games Global. 

Games Global przejmuje Digital Gaming Corporation

Przypomnijmy, iż Super Group sfinalizowała zakup Digital Gaming Corporation w ubiegłym miesiącu, a transakcja miała zwiększyć zasięg Super Group poprzez ekspansję na rynek amerykański. DGC działa bowiem łącznie w ośmiu stanach w USA – Iowa, Pensylwanii, New Jersey, Arizonie, Kolorado, Indianie, Wirginii oraz Ohio.

Games Global jest nowicjuszem w branży iGamingu, który wszedł do sektora w maju ubiegłego roku po zakupie Microgaming zajmującej się m.in. dystrybucją. Sama firma obsługuje ponad 200 klientów na całym świecie.

Ekscytująca okazja

Oczekuje się, że sprzedaż DGC firmie Games Global, z zastrzeżeniem zgód regulacyjnych USA, zakończy się w drugiej połowie 2023 roku. W takich słowach o transakcji wypowiedział się dyrektor generalny Super Group, Neal Menashe: – Zrezygnowanie z działu B2B DGC ma sens z handlowego punktu widzenia i pozwali nam nadal koncentrować się wyłącznie na rozwoju B2C w Stanach Zjednoczonych. Od lat korzystamy z wielokrotnie nagradzanych produktów Games Global i jesteśmy przekonani, że dział DGC B2B będzie w dobrych rękach. Życzymy im wszystkiego najlepszego.

Pozyskanie DGC skomentował również dyrektor generalny Games Global, Walter Bugno: – Przejęcie DGC to niezwykle ekscytująca okazja, przyspieszają wejście Games Global na szybko rozwijający się rynek gier komputerowych w Stanach Zjednoczonych. Tak pozytywny ruch umożliwi nam dostęp do jednych z najlepszych operatorów w branży i zapewni fantastyczną platformę. 

Dodaj komentarz