Ogolna 3 stycznia 2023

Super Group przejmuje Digital Gaming Corporation

autor: Mateusz Mazur
Super Group, czyli spółka macierzysta marki Betway, która niebawem wystartuje na polskim rynku, sfinalizowała przejęcie Digital Gaming Corporation (DGC). Transakcja umożliwi Super Group zwiększenie swojego globalnego zasięgu poprzez ekspansję na rynek amerykański. 

Ekspansja na USA

Digital Gaming działa obecnie w ośmiu stanach USA, z dostępem do rynku w czterech innych stanach, do których firma planuje wejść w przyszłości. Przejęcie DGC przez Super Group umożliwia więc grupie wejście na rynek amerykański, co według zapowiedzi samej spółki „zwiększy jej globalny zasięg”.

Na zasadzie wyłącznej licencji uzyskanej od Super Group, Digital Caming Corporation pozostawała dotychczas obecna pod marką Betway w Pensylwanii, New Jersey, Arizonie, Kolorado, Indianie, Wirginii i Ohio. W planach DGC na pierwszy kwartał 2023 roku, a więc obecnie również planach Super Group, znajduje się także start w Luizjanie.

– Cieszymy się, że możemy oficjalnie powitać Digital Gaming w Super Group. Nie możemy się doczekać bliższej współpracy z zespołem, gdy pojawimy się z naszym sprawdzonym zestawem narzędzi w Stanach Zjednoczonych – powiedział Dyrektor generalny Super Group, Neal Menashe.

Zgodnie z planem

Ekspansja na Stany Zjednoczone poprzez przejęcie DGC jest kolejnym wielkim krokiem poczynionym przez spółkę. Niedawno grupa ogłosiła także, że ​​jest na dobrej drodze do uzyskania 1,15 mld euro całkowitych przychodów za 2022 rok. Jeszcze przed opublikowaniem wyników za cały rok, Super Group poinformował także, że spodziewa się, iż EBITDA za miniony rok wyniesie od 200 do 215 mln euro.

Oznacza to, że prognozy przychodów i zysków, które Super Group podała w sierpniu 2022 roku nie zmieniły się. Są one jednak nieco niższe niż początkowe szacunki 1,4 mld euro przychodów i 345 mln euro EBITDA, które Super Group prognozowała na początku ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że już niebawem Super Group zawita również na polski rynek. Na pierwsze miesiące 2023 roku planowany jest bowiem długo zapowiadany start Betway w Polsce.

Dodaj komentarz