Bukmacherka 29 października 2023

Superbet i fani kolarstwa pomagają diabetykom

autor: redakcja
Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków zdecydował, na co przeznaczone zostanie 100 tysięcy złotych, które przekazał Superbet. Dzięki darowiźnie stowarzyszenie zrealizuje dwa cele w 2024 roku, związane z edukacją i szkoleniami dot. cukrzycy. Przekazaną sumę wykręcili miłośnicy jazdy na rowerze w akcji Superbet "Kręć kilometry w szczytnym celu!".

Wyzwanie trwało pomiędzy 1 a 23 lipca, czyli podczas tegorocznego Tour de France i przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W ramach akcji za każde 340,4 km przejechane na rowerze Superbet przekazywał 100 złotych na stowarzyszenie pomagające osobom z cukrzycą. W wyzwaniu w aplikacji Strava wzięło udział prawie 2000 uczestników, a prawie połowa z nich przejechała minimum 340 kilometrów.

– Jesteśmy dumni z tego jak wiele osób zaangażowało się w naszą akcję i jak wielkie wsparcie możemy dzięki temu przekazać Polskiemu Stowarzyszeniu Diabetyków. Jestem pewien, że dzięki akcji „Kręć kilometry w szczytnym celu!” uda nam się realnie wesprzeć osoby żyjące z cukrzycą i zwrócić uwagę na ten ważny społecznie problem. Przy ogromnej pracy całego zespołu Superbet, zaangażowaniu naszego ambasadora Jerzego Dudka i prawie dwóch tysięcy miłośników dwóch kółek udało nam się wykręcić tak niesamowity wynik – mówił Łukasz Seweryniak, prezes Superbet.

Zebrane pieniądze zostały przekazane najstarszemu, a jednocześnie jednemu z największych stowarzyszeń pacjentów w Polsce, które wspiera i edukuje osoby z cukrzycą. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków liczy blisko 330 oddziałów i kół, zrzeszając w sumie około 55 tysięcy pacjentów i ich rodzin.

Darowizna Superbet sfinansuje dwa projekty realizowane w 2024 roku. Pierwszy jest skierowany do osób z cukrzycą i ich bliskich. Ma na celu bezpośrednią edukację pacjentów, zapobieganie powikłaniom cukrzycowym i poprawę jakości życia z cukrzycą. Drugi projekt to szkolenia i podnoszenie kompetencji lokalnych liderów oddziałów, którzy zajmują się pomocą diabetykom oraz szerzeniem świadomości i profilaktyki cukrzycy na terenie całego kraju – od małych miejscowości po duże miasta.

– To na liderach lokalnych społeczności opiera się ciężar bezpośredniego dbania o pacjentów i osoby zagrożone cukrzycą. Dlatego jest bardzo ważne, żeby te osoby były jak najlepiej wyszkolone i wyedukowane. Muszą doskonalić swoje kompetencje, aby móc jak najlepiej czynić dobro wśród ludzi. Dzięki akcji Superbet i przekazanej darowiźnie będziemy w stanie zrealizować oba cele i pomóc pacjentom lepiej radzić sobie z chorobą – wyjaśniała Anna Śliwińska, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Łącznie miłośnicy kolarstwa w ramach akcji przejechali ponad 861 tysięcy kilometrów – średnio 865 kilometrów na osobę. Trzej najlepsi uczestnicy przejechali w trakcie akcji łącznie prawie 11 tysięcy kilometrów. Każdy z nich pokonał dystans większy niż kolarze w tegorocznym wyścigu dookoła Francji. Rekordzista, który zajął pierwsze miejsce w akcji „Kręć kilometry w szczytnym celu!”, przejechał w ciągu 23 dni wyzwania 3884,8 kilometrów.

Dodaj komentarz