Loterie 22 października 2019

Szansa na pobicie krajowego rekordu w Eurojackpot

Gracze LOTTO mogą uznać miniony weekend za bardzo udany. Padły główne wygrane w Lotto, Mini Lotto, Ekstra Premii, a także ponad milion złotych w Eurojackpot… Nie zmienia to jednak faktu, że nikt w Europie nie rozbił banku w ostatniej z wymienionych gier. Oznacza to, że w najbliższy piątek w europejskiej loterii będzie można wygrać nawet 220 milionów złotych. 

Przypomnijmy, że Eurojackpot to europejska gra liczbowa, która została utworzona w marcu 2012 roku. Aby zagrać, należy na blankiecie wybrać 5 z 50 liczb i 2 z 10 liczb. Można je skreślić samodzielnie lub zagrać na chybił trafił. Pojedynczy zakład kosztuje 12,50 zł.

Od 1 lutego 2013 w loterii tej bierze udział 14 państw: Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowenia, Szwecja i Włochy. 4 października 2014 roku do Eurojackpot przyłączyły się Czechy i Węgry, a 9 października 2015 roku do grupy dołączyła także Słowacja. We wrześniu 2017 do Eurojackpot przyłączyła się też Polska, w wyniku czego w loterii tej łącznie uczestniczy 18 państw.

Do tej pory główną wygraną nasz rodak wygrał tylko raz. I miało to miejsce stosunkowo niedawno, ponieważ 10 maja tego roku. Gracza z powiatu piotrkowskiego w województwie łódzkim zainkasował 193 396 500 złotych. Zatem już w ten piątek obywatele naszego kraju będą mieli okazję pobić rekord z maja, ponieważ tym razem do wygrania będzie  220 milionów złotych.