Bukmacherka 19 grudnia 2019

Szwedzki regulator publikuje strategię walki z nielegalną działalnością hazardową

Spelinspektionen planuje zwiększyć wysiłki na rzecz ograniczenia nielegalnych operatorów w Szwecji, co szczegółowo opisano w strategii zwalczania nielegalnej działalności hazardowej.

Organ regulacyjny zobowiązał się do priorytetowego wprowadzenia środków, które spowodują, że hazard w Szwecji zostanie skierowany na rynek regulowany.

Nie ma prostego rozwiązania ani żadnego narzędzia, które mogłoby bezpośrednio wykluczyć tych nielegalnych operatorów gier ze szwedzkiego rynku” – wyjaśnił. „Jednak Spelinspektionen uważa, że istnieje kilka zainteresowanych stron, które mogą podjąć kroki w celu ograniczenia możliwości nielegalnego hazardu w Szwecji. Spelinspektionen będzie traktować priorytetowo współpracę z tymi organami.
Od czasu ponownej regulacji rynku w styczniu regulator określił nowe kryteria oceny naruszeń krajowych przepisów dotyczących hazardu. Obejmie to sprawdzenie firm oferujących depozyty, wypłaty i wygrane w koronie szwedzkiej, a także identyfikację firm z warunkami dostosowanymi do rynku szwedzkiego.

Według organu regulacyjnego większość firm atakująca szwedzkich konsumentów często miała siedziby w innych krajach, w tym również poza Unią Europejską.

Regulator powiedział, że będzie współpracował ze szwedzką policją i prokuratorami, organem ochrony konsumentów i organem nadzoru finansowego w celu monitorowania i zwalczania nielegalnych działań hazardowych.

Stwierdzono również, że licencjonowani operatorzy i dostawcy powinni współpracować z organem regulacyjnym, aby pomóc wypchnąć nielicencjonowanych operatorów z rynku. Firmy muszą również odmówić współpracy z nielegalnymi podmiotami, zwłaszcza dostarczając im rozwiązania takie jak usługi przetwarzania płatności lub treści gier.