Bukmacherka 23 października 2018

Technologia rozwiąże problem hazardu?

autor: JD
Ian Proctor, nowy prezes Sky Betting & Gaming, przyznał, że operatorzy zakładów bukmacherskich mają obecnie „moralny obowiązek” polegający na sprawdzaniu danych dotyczących zachowań klientów.

Proctor zastąpił Richarda Flinta po przejęciu firmy przez The Stars Group za 4 mld euro, które zostało potwierdzone kilkanaście dni temu. 

Nowy szef przyznał, że rosnące kontrole regulacyjne doprowadziły do przeniesienia odpowiedzialności za zachowania graczy na operatorów. – Odpowiedzialny hazard jest dla mnie ważny – stwierdził i dodał, że technologia odegra kluczową rolę w identyfikowaniu oznak problemów z hazardem.

– W tej chwili jest to poruszający temat (…) Kilka lat temu każdy, kto pracował w branży, uznałby, że wybory dokonywane są przez klienta, który jest osobą dorosłą – wyjaśnił. – Tu nie chodzi tylko o hazard problemowy. To idzie dalej, ponieważ ludzie mogą z czasem mieć problemy. Nie chcemy, by wydawali ponad to co mają. 

– Praca w internecie, dostęp, który mamy do danych klientów, może pomóc na zrozumieć wzorce wydatków. Mamy bogate informacje o nich i to jest punkt wyjścia do tego wszystkiego – zakończył.

Dodaj komentarz