Ogolna 9 stycznia 2023

Teksas podejmuje kolejną próbę zmian legislacyjnych

Ustawodawcy w stanie Teksas rozważają kolejny projekt ustawy, który zmieniłaby przepisy. Przede wszystkim miałaby ona wprowadzać zalegalizowane kasyna w ograniczonej liczbie lokalizacji, a także przygotowałaby grunt pod zezwolenie na zakłady sportowe. 

Prawo w Teksasie

Proponowana ustawa stworzyłaby ramy dla nowego organu, który nosiłby nazwę Texas Gaming Commission i nadzorowałby zalegalizowany hazard w Teksasie. Gry w kasynach byłyby dozwolone w ograniczonej liczbie ośrodków, a wpływy z gier byłyby przeznaczone na ulgi podatkowe i finansowanie edukacji oraz bezpieczeństwa publicznego.

Autorką poprawki jest senator Carol Alvarado. Demokratka wstępnie złożyła projekt ustawy 14 listopada 2022 roku.

Zmiany regulacyjne

Choć w tekście ustawy nie poruszono kwestii opłat licencyjnych, uwzględniono liczbę oraz rodzaje samych licencji. Byłyby to cztery licencje klasy I, trzy licencje klasy II oraz dwie licencje klasy III. Opodatkowanie kasyn zostałoby ustalone na poziomie 10% przychodów brutto z gier stołowych (GGR) oraz 25% (GGR) z automatów.

Poprawka zreformowałaby również konstytucję stanu, aby umożliwić uchwalenie przepisów dotyczących zakładów sportowych w późniejszym terminie w drodze zwykłego procesu legislacyjnego. To nie pierwszy raz, kiedy w Teksasie wpływa projekt ustawy mający na celu legalizację gier hazardowych. W 2021 roku Harold Dutton Jr. przedstawił ustawę House Bill 1121, która starała się o zezwolenie na zakłady sportowe online. Projekt ustawy został wtedy skierowany do komisji Izby Reprezentantów, ale proponowana ustawa ostatecznie nie odniosła sukcesu.

tagi:Teksas

Dodaj komentarz