Loterie 25 marca 2024

Totalizator Sportowy Partnerem Głównym VII Kongresu i III Gali SBP

autor: redakcja
Już po raz kolejny Partnerem Głównym VII Kongresu Sport Biznes Polska i III Gali SBP został Totalizator Sportowy.

Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO, powstał w 1956 roku, aby gromadzić środki na finansowanie remontów i budowy obiektów oraz urządzeń sportowych. Dysponuje siecią ponad 18 000 punktów sprzedaży, które każdego dnia oferują szeroki wachlarz produktów loteryjnych. Nadrzędnym celem spółki jest stały rozwój, poszukiwanie nowych innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą wyprzedzać potrzeby rynku i wpływać na rozwój polskiej gospodarki.

Obecnie spółka realizuje zadanie wsparcia polskiego sportu na kilku poziomach: przekazuje środki z dopłat do gier liczbowych i loterii pieniężnych; wspiera wybrane organizacje, kluby i wydarzenia sportowe ze środków własnych; prowadzi działania mające na celu wyszukiwanie i szkolenie sportowych talentów.

Totalizator Sportowy jest jedynym podmiotem na polskim rynku, którego działalność wiąże się z koniecznością odprowadzania pieniędzy na fundusze celowe. Dopłaty do gier liczbowych i loterii trafiają na cztery fundusze celowe, w tym Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej (75% wpływów). Dysponuje nim Ministerstwo Sportu i Turystyki, które w ten sposób dofinansowuje projekty sportowe samorządów lokalnych, a także realizuje inwestycje o szczególnym znaczeniu dla polskiego sportu. Od 1994 roku na rachunek Funduszu trafiło ponad 16,7 miliarda złotych. Dzięki środkom z dopłat Ministerstwo Sportu i Turystyki mogło stworzyć program rozwoju infrastruktury sportowej.

Dodaj komentarz