Totalizator Sportowy wspiera Narodowe Forum Muzyki. Wyjątkowe koncerty już w sobotę i niedzielę
Totalizator Sportowy wspiera nie tylko działania sportowe. Od lutego firma będzie wspierać program artystyczny we Wrocławiu w ramach bycia Partnerem Strategicznym Narodowego Forum Muzyki. Współpraca wiele mówi o strategii spółki, w której chodzi również o wspieranie polskiej kultury.
Totalizator Sportowy wspiera Narodowe Forum Muzyki
Współpraca z Narodowym Forum Muzyki jest kolejnym przykładem wspierania instytucji o wysokim znaczeniu społecznym i artystycznym. Najważniejszym wydarzeniem lutowego programu był koncert symfoniczny zaplanowany na 13 lutego. Wydarzenie zatytułowane „Tako rzecze Zaratustra” było poświęcone twórczości Arnolda Schönberga oraz Richarda Straussa. Na scenie wystąpiła NFM Filharmonia Wrocławska, a orkiestrę poprowadził francuski dyrygent Pascal Rophé.
Wybór repertuaru nawiązywał do dzieł, które na stałe zapisały się również w historii kina. Najbardziej rozpoznawalnym fragmentem kompozycji Straussa jest słynny „Wschód słońca”, wykorzystany przez Stanleya Kubricka w filmie „2001: Odyseja kosmiczna”.
Program Narodowego Forum Muzyki obejmuje także wydarzenia kameralne i inicjatywy edukacyjne. 14 lutego Aleksander Dębicz zaprezentuje swoje najnowsze kompozycje, skupiające się na narracji filmowej.
Z kolei 15 lutego odbędzie się próba otwarta Akademii Orkiestrowej NFM, którą również poprowadzi Pascal Rophé. Maestro będzie pracował z młodym pokoleniem muzyków, rozwijając ich warsztat w ramach prestiżowego programu edukacyjnego. Tego samego dnia zaplanowano także koncert typu matinée, podczas którego trio dęte wykona utwory polskich i francuskich kompozytorów.
Wsparcie kultury
Totalizator Sportowy od dekad pełni ważną rolę w finansowaniu sektorów pożytku publicznego w Polsce. Firma prowadzi szeroki mecenat ze środków własnych, angażując się w rozwój przede wszystkim sportu oraz kultury.
Partnerstwo Totalizatora Sportowego z NFM wynika bezpośrednio z ustawowych zadań spółki oraz jej polityki mecenatu. Operator marki LOTTO odprowadza dopłaty do gier, które trafiają m.in. na Fundusz Promocji Kultury. Z tych środków finansowane są instytucje i projekty artystyczne w całym kraju.
Wrocławskie Narodowe Forum Muzyki jest jednym z beneficjentów tego systemu, a współpraca w sezonie 2025/2026 podkreśla zaangażowanie Totalizatora w prestiżowe inicjatywy regionalne, łączące filharmonię z edukacją młodych talentów.
Przeczytaj też:
>>>Pontus Lindwall: Prediction markets to domena USA, nie Europy
>>>Gdzie leży granica opłacalności rynku regulowanego? Podwójne uderzenie na Wyspach
>>>Sportmarketing.pl: Ekstraklasa jest jak świetny serial
Krzysztof Małek
Więcej Ogolna
Arizona planuje drastyczną podwyżkę opodatkowania sektora zakładów wzajemnych: 45 proc. dla gigantów rynku
Gubernator Arizony Katie Hobbs zaproponowała w budżecie na rok fiskalny 2027 podniesienie podatku od zakładów sportowych z 10 proc. do… 45% – ale "tylko" dla dużych operatorów generujących co najmniej 75 mln dolarów miesięcznego przychodów.