Bukmacherka 2 września 2019

Tottenham zerwał umowę z 1xBet

Historia najbardziej kontrowersyjnego bukmachera na rynku światowym, 1xBet nie ma końca. Tym razem Tottenham Hotspur zdecydował się zerwać umowę sponsoringową z rosyjskim operatorem. Oczywiście ma to związek ze śledztwem w sprawie 1xBet, który podobno wielokrotnie złamał brytyjskie prawo hazardowe. 

Przypomnijmy, że śledztwo w sprawie rosyjskiego bukmachera nabrało tempa około miesiąc temu, gdy dziennikarze “Sunday Times” opublikowali kilka artykułów, w których rzucili podejrzenia na działania rosyjskiego operatora. Przede wszystkim chodziło w nich o fakt, że 1xBet miał w swojej ofercie m.in. walki kogutów i zawody sportowe niepełnoletnich zawodników. Poza  tym dziennikarze “Sunday Times” podkreślali, że bukmacher został ukarany za umieszczanie nielegalnych reklam na swoich witrynach. Co więcej rosyjska firma miała prowadzić tzw. “kasyno pornhub”, w którym krupierzy byli w strojach topless. Więcej informacji znajdziecie w tym artykule [KLIK].

Co ciekawe zdaniem dziennikarzy brytyjskiego dziennika „The Times”, to właśnie działacze Tottenhamu odkryli, że rosyjski bukmacher nie działa zgodnie z prawem. Szczerze mówiąc nie było to trudne, ponieważ 1xBet stąpał po cienkim lodzie nie tylko w Wielkiej Brytanii. Nic więc dziwnego, że eksperci byli zszokowani tym, że kolejne kluby podpisują umowy sponsoringowe z Rosjanami. Z Premier League byli to chociażby Liverpool, czy Chelsea, którzy jak na razie monitorują sprawę, ale jeszcze nie podążyli śladem “Kogutów”. Wszystko jednak wskazuje na to, że niebawem postąpią identycznie.

Sprawa “1xBet” jest rozwojowa, bo tak naprawdę nie dotyczy tylko wielkich klubów w Wielkiej Brytanii, ale także gigantów z innych krajów. Jednym z klubów, który ma umowę sponsoringową z rosyjską firmą jest FC Barcelona. Bez wątpienia prawnicy “Dumy Katalonii” także przyglądają się tej sprawie. Nie zdziwimy się, jeśli w najbliższym czasie nastąpi efekt domina, a co za tym idzie do Tottenhamu dołączą inne wielkie światowe marki.