Automaty 29 listopada 2006

Trajdos najlepszy na Węgrzech

Węgry. Wojciech Trajdos zwyciężył w 9-ball Hungarian Open i niespodziewanie sięgnął po tytuł Dynamic Billard Best Of The East 2006. W ostatnim tegorocznym turnieju nie popisał się Radosław Babica, który nie wyszedł nawet z grupy.

Przed zawodami w Peczu sklasyfikowany na czwartym miejscu Trajdos miał do Babicy 12 punktów straty. Za zwycięstwo zawodnik Trefla Sopot zarobił 40 punktów, dzięki czemu nie tylko zrównał się z bilardzistą Contactu Kielce, ale i go znacznie wyprzedził.

Zawodów na Węgrzech, piątych z cyklu Dynamic Billard Best Of The East w tym roku, nie będzie miło wspominał Radosław Babica. Wielokrotny mistrz Polski zajął trzecie miejsce w grupie i nie awansował do fazy pucharowej. Zawiódł też brązowy medalista mistrzostw świata juniorów Adam Skoneczny, który w czterech meczach odniósł zaledwie jedno zwycięstwo.

Wojciech Trajdos wyeliminował w półfinale ostatnią nadzieję gospodarzy, Aleksa Habo. Finał miał polsko-chorwacki charakter. Zawodnik Trefla zmierzył się z Ivicą Putnikiem i pokonał go 9-5. Radość “Trajdka” była podwójna, bo poza zwycięstwem w Peczu wygrał też klasyfikację końcową. Przed rokiem w rankingu Best Of The East był drugi.