Wyścigi konne 21 lipca 2020

Triumf niemieckiego Monpti

Czteroletni Monpti, który trenowany jest w Niemczech przez Guntera Richtera, w świetnym stylu zwyciężył w biegu o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego. Duża w tym zasługa dosiadającego go Słowaka Michala Abika, który doskonale zna służewiecki tor. 

W najbardziej prestiżowym wyścigu dla starszych koni główną faworytką była Nemezis, którą poprowadził znakomity czeski dżokej Tomáš Lukáška. Warto zaznaczyć, że ubiegłoroczna derbistka rozpoczęła sezon od drugiego miejsca w biegu przygotowawczym o Nagrodę Widzowa, ale spodziewano się, że tym razem zajmie jeszcze lepszą lokatę. Przeszkodzić jej w tym mieli jednak niepokonany w tym roku Plontier oraz niemiecki ogier Monpti, który ostatecznie tego dokonał.

Relacja z biegu o nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego

Dokładną relację z biegu można przeczytać na oficjalnej stronie organizatora torsluzewiec.pl: – Spodziewając się mocnego wyścigu zaraz po starcie Michal Abik ulokował się na Monptim na samym końcu trzynastokonnej stawki. Trzymał się tam praktycznie do połowy zakrętu, kiedy to zaczął delikatnie poprawiać pozycję. Tymczasem solidnie poprowadził zapisany w roli lidera dla Nemezis Liaqura. W dystansie pościg za nim rozpoczął Ophelia’s Aidan, jednak na prostej zabrakło mu sił. Wówczas na czele znalazły się walczące Plontier i Height of Beauty. Finisz z dalszej pozycji rozpoczęła Nemezis, która do nich dość szybko doskoczyła, ale polem kapitalnie galopował rozpędzony przez Abika Monpti. Tomáš Lukášek robił w siodle Nemezis co mógł, żeby nawiązać walkę z rywalem. Okazało się to bezskuteczne, bo Monpti wygrał dość łatwo pod triumfującym Abikiem. Dla młodego jeźdźca, który ostatnie lata spędził w Polsce, był to kolejny duży sukces. Jesienią ub. roku wygrał na Służewcu Wielką Warszawską na Pride of Nelson. Hodowcą i właścicielem zwycięskiego konia jest Heland Racing.

Plontier potwierdził klasę

W prestiżowym biegu o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego swoją klasę potwierdziły także Plontier i wracająca do wysokiej formy weteranka Height of Beaty. Dobry występ zaliczył również Delos (własność byłego selekcjonera Reprezentacji Polski w piłce nożnej, Jerzego Engela – przyp.red) z polskiej hodowli, który zajął piąte miejsce po dynamicznym finiszu.

Zwycięzców dekorowali – podobnie jak w Derby – Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk oraz rzecz jasna Prezes Zarządu Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik.

Fot. torsluzewiec.pl

Dodaj komentarz