Ogolna 21 września 2022

Twitch zmienia politykę dotyczącą streamowania. Sprawa dotyczy branży rozrywkowej

Twitch decyduje się na zmiany dotyczące stremowania kontentu dotyczącego branży rozrywkowej. Czołowa platforma wprowadzi aktualizację, w której streamowanie automatów, ruletek czy gier w kości będzie zabronione. 

Twitch zmienia podejście do hazardu

Hazard na Twitchu to temat, który niejednokrotnie pojawiał się w dyskusjach w środowisku zajmującym się streamowaniem. W komunikacie opublikowanym 21 września, platforma poinformowała, iż miała świadomość powstałego problemu i od pewnego czasu aktywnie działa w tym obszarze.

Efekty są widoczne, gdyż Twitch zakomunikował, że od 18 października tego roku wprowadza aktualizacje zasad. Obejmują one zakaz streamowania witryn zawierających automaty, ruletkę czy gry w kości, które nie posiadają licencji w Stanach Zjednoczonych lub innych obszarach oraz nie zapewniają wystarczającej ochrony konsumentów.

Platforma opublikowała krótką listę zablokowanych stron i nie wyklucza poszerzania zestawienia niedozwolonych witryn.

Zakłady sportowe oraz poker bez zmian

W tym samym komunikacie Twitch poinformował, że nadal dozwolone jest streamowanie stron internetowych, które koncentrują się na zakładach sportowych, pokerze i sportach fantasy. W najbliższych dniach platforma zamierza udostępnić szczegółowe informacje na temat aktualizacji zasad dotyczących hazardu, które zostaną wprowadzone 18 października.

tagi:Twitch

Dodaj komentarz