Tydzień Odpowiedzialnej Gry – co Totalizator Sportowy robi w jej ramach?
Od 2 do 8 grudnia Totalizator Sportowy będzie przybliżać zasady Odpowiedzialnej Gry. TS podzieli się wskazówkami, jak grać odpowiedzialnie i czerpać przyjemność z gry, zachowując nad nią pełną kontrolę.
Tydzień Odpowiedzialnej Gry to inicjatywa edukacyjna Totalizatora Sportowego, w ramach której zaprezentuje szereg materiałów, związanych z bezpieczeństwem graczy i rozważnym podejściem do gier na pieniądze.
Akcja trwa do 9 grudnia, a jednym z jej celów jest zwrócenie większej uwagi na bezpieczeństwo graczy oraz to, w jaki sposób polscy operatorzy mogą o nie zadbać.
Jak Totalizator Sportowy dba o bezpieczeństwo graczy?
Z racji swojej roli monopolisty w zakresie organizacji gier liczbowych, loterii pieniężnych, salonów gier czy jedynego legalnego w naszym kraju internetowego kasyna, Totalizator Sportowy zobowiązany jest do realizowania misji ochrony graczy. O tym, że operator wywiązuje się ze swoich obowiązków, przekonują liczne certyfikaty, jak chociażby te otrzymane od World Lottery Association oraz European Lotteries.
Co więcej, na stronach Totalizatora Sportowego znajdziemy pełne informacje na temat oferowanych przez operatora produktów, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także dane kontaktowe do placówek terapeutycznych. Wśród narzędzi, które Totalizator udostępnia swoim graczom w trosce o ich bezpieczeństwo, znajdziemy między innymi limity czasowe i limity wydatków, dzięki którym niemożliwe jest przeznaczenie na grę większych środków lub więcej czasu niż pierwotnie założyliśmy.
Fundamentem misji ochrony graczy pozostaje jednak niezmiennie limit wieku dotyczący wszystkich punktów LOTTO, kanałów online i Salonów gier na automatach.
O istotności odpowiedzialnej gry
Rozmowa o zasadach bezpiecznej gry oraz ochronie graczy jest o tyle istotna, że o ile licencjonowani polscy operatorzy dokładają wszelkich starań, by nie narażać swoich klientów na niebezpieczeństwo, o tyle operatorzy z szarej strefy nie są do takich działań zobowiązani. Wyraźnie widać to na przykładzie Salonów Gier na Automatach, na których prowadzenie Totalizator Sportowy posiada w naszym kraju monopol.
Polskie prawo zobowiązuje licencjonowanych operatorów do tego, by w Salonach Gier umieszczać w widocznym miejscu informacje o zagrożeniach związanych z tą formą rozrywki, a także o regulaminie gry. Co więcej, legalni operatorzy uniemożliwiają grę osobom niepełnoletnim, a dalsza gra staje się niemożliwa również dla osób, które wyczerpały swoje środki finansowe. Przy tym wszystkim gracze mogą stale monitorować swoją aktywność, a w przypadku wystąpienia sygnałów świadczących o tym, że dalsza gra nie będzie dla nich bezpieczna, skontaktować się z instytucją świadczącą pomoc w tym zakresie. Informacje o tego typu instytucjach również znajdują się w Salonach prowadzonych przez Totalizatora Sportowego.
Działania Totalizatora Sportowego w zakresie odpowiedzialnej gry mają więc ogromne znaczenie. Z jednej strony umożliwiają one graczom większą kontrolę swojej gry, a z drugiej, uświadamiają jak duże ryzyko wiąże się z korzystaniem z usług operatorów z szarej strefy, którzy nie chronią graczy, nie weryfikują ich wieku ani danych osobowych.