Bukmacherka 25 maja 2018

Typujemy Mistrzostwa Świata w Rosji – Grupa A

autor: BK
Niecałe trzy tygodnie pozostały do rozpoczęcia Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji. Z tej okazji rozpoczynamy analizowanie poszczególnych grup mundialowych.

Reprezentacje w Grupie A: Rosja, Arabia Saudyjska, Egipt, Urugwaj

Z okazji nadchodzącego wielkimi krokami Mundialu rozpoczynamy analizowanie typów bukmacherskich związanych z największym piłkarskim świętem w futbolu reprezentacyjnym. Zaczynamy od grupy A, w której rywalizować będą gospodarze turnieju – Rosjanie. Czy Sborna może czuć się pewna awansu z grupy?

Urugwaj faworytem, minimalne szanse Arabii Saudyjskiej

Zdecydowanym faworytem do zwycięstwa rywalizacji w Grupie A jest reprezentacja Urugwaju. Luis Suarez, Edison Cavani, Maximiliano Gomez, Matias Vecino, Lucas Torreira, Diego Godin, Jose Gimenez. Wymienieni piłkarze są warci zdecydowanie więcej niż wszyscy piłkarze pozostałych reprezentacji razem wziętych, jeżeli wyłączyć z tego zestawienie Mohameda Salaha z Egiptu. Nie może zatem dziwić fakt, że szanse Urugwaju na zwycięstwo w Grupie A są szacowane kursem poniżej 2,00. Na drugim biegunie mamy natomiast Arabię Saudyjską. Żaden ekspert nie daje tej drużynie najmniejszych szans na awans z grupy. Wszyscy zgodnie obstawiają, że zespół ten zamknie klasyfikację Grupy A na Mundialu w Rosji.

Rosja obawia się Mohameda Salaha

Gdyby nie Mohamed Salah, chyba nikt nie miałby wątpliwości, że Sborna może być spokojna awansu z grupy A. Jednakże gracz Liverpoolu prezentuje doskonałą formę i zgarnia kolejne wyróżnienia za genialny sezon w jego wykonaniu. Niedawno, dziennikarze zapytali selekcjonera reprezentacji Rosji, Stanisława Czerczesowa, o to, jak zatrzymać Salaha. Trener pozwolił sobie na niewybredny żart odpowiadając jednym słowem: Kałasznikowem. Choć Rosja z całą pewnością jest faworytem do awansu z drugiego miejsca, to wielu ekspertów nie odbiera szans reprezentacji Egiptu posiadającej w swoich szeregach jednego z najlepszych piłkarzy ubiegłego sezonu.

Kto awansuje z grupy A – nasze typy

Naszym zdaniem, Urugwaj stanie na wysokości zadania i pewnie wygra rywalizację w Grupie A. Na miejscu czwartym, podobnie jak bukmacherzy, widzimy reprezentację Arabii Saudyjskiej. W kontekście walki o drugie miejsce wskazujemy Rosję, choć uważamy, że Egipt ma spore szanse na sprawienie niespodzianki. Za Sborną przemawia jednak fakt, że są gospodarzami tego turnieju i będą niesieni dopingiem wielotysięcznej publiczności. Rola gospodarza zazwyczaj wiąże się także z drobnym handicapem u sędziego. Arbitrzy w sytuacjach spornych nie chcą bowiem ryzykować pomyłki na niekorzyść gospodarzy całego turnieju.

Dodaj komentarz