Bukmacherka 28 maja 2018

Typujemy Mistrzostwa Świata w Rosji – Grupa B

autor: BK
W opinii wielu kibiców, rozstrzygnięcia w grupie B były znane wraz z momentem zakończenia losowania. Dwie potęgi przeciwko dwóm autsajderom.

Grupa B: Hiszpania, Portugalia, Maroko, Iran

Wystarczy rzucić okiem na kraje obecne w grupie B na Mistrzostwach Świata w Rosji. Czy ktokolwiek daje szanse na awans reprezentacjom Maroko lub Iranu? Oczywiście nie. Eksperci są ze sobą zgodni, Hiszpania i Portugalia powalczy o pierwsze miejsce w grupie. Maroko i Iran będą walczyć o honor i uznanie światowej publiczności walcząc o miejsce trzecie.

Siła składu na korzyść Maroko

W rywalizacji pomiędzy Maroko i Iranem faworytem zdecydowanie będzie Maroko. Mamy tu piłkarzy występujących w czołowych europejskich klubach. Niekwestionowaną gwiazdą reprezentacji jest oczywiście Medhi Benatia, zawodnik Juventusu Turyn. Co ciekawe, według Transfermarkt, Benatia nie jest najdroższym piłkarzem w kadrze Maroko. Na 25 milionów euro (2 miliony więcej od Benatii) wyceniany jest Amine Harit z Schalke 04. To bardzo perspektywiczny 20-latek, któremu eksperci wróżą ogromną karierę. Co ciekawe, pierwsze kroki w piłce reprezentacyjnej stawiał we Francji, gdzie występował w kadrach U18, U19, U20 i U21. Harit zadebiutował w reprezentacji Maroko w październiku 2017 roku w meczu eliminacyjnym przeciwko Gabonowi. Na ponad 20 milionów euro wyceniany jest również 25-letni Hakim Ziyech z Ajaxu Amsterdam.

Tak znanymi nazwiskami w europejskiej piłce nie może się pochwalić kadra Iranu. Do najbardziej znanych zawodników tej reprezentacji należą: Alireza Jahanbakhsh z AZ Alkmaar oraz Sardar Azmoun z Rubina Kazań. I rzeczywiście, siła obu zespołów znajduje odzwierciedlenie w kursach bukmacherskich. Wyższe miejsce Maroka jest szacowane kursem 1,50 przy 2,30 po stronie Iranu.

Walka gigantów o pierwsze miejsce grupy B

Hiszpania i Portugalia to niekwestionowane potęgi i bardzo utytułowane reprezentacje. Jednakże w przypadku Mistrzostw Świata lepszym dorobkiem mogą pochwalić się Hiszpanie. La Furia Roja w 2010 roku wywalczyła mistrzostwo w RPA. Najlepszym wynikiem Portugalii jest brązowy medal z roku 1966. Oni jednakże przystępują do Mundialu jako aktualni mistrzowie Europy z roku 2016. Wszystko wskazuje na to, że kwestia awansu z grupy dotyczy wyłącznie tych dwóch reprezentacji. Bardzo istotne jest jednak miejsce. Przypomnijmy, że zwycięzca grupy B zmierzy się z drugim zespołem grupy A. W tej grupie zdecydowanym faworytem jest Urugwaj. Reprezentacje Hiszpanii i Portugalii będą zatem walczyć o to, aby już na etapie 1/8 finału nie natrafić na klasowego rywala.

Oba zespoły mierzyły się przeciwko sobie po raz ostatni w roku 2012. Był to półfinał Mistrzostw Europy rozgrywanych na terenie Polski i Ukrainy. Przez 120 minut oba zespoły nie potrafiły znaleźć sposobu na strzelenie bramki. Losy meczu rozstrzygnęły rzuty karne wygrane 4-2 przez Hiszpanię, późniejszego triumfatora całej imprezy.

W kontekście walki o pierwsze miejsce w grupie B bukmacherzy zdecydowanie wskazują reprezentację Hiszpanii. Kurs na La Furia Roja wynosi około 1,20 – 1,25. Z kolei szanse Portugalii są oceniane kursem powyżej 3,00.

Kto awansuje z grupy B – nasze typy

W pełni zgadzamy się ze wskazaniami bukmacherów w kwestii awansu z grupy. Większe szanse na zajęcie pierwszego miejsca dajemy Hiszpanom. Portugalii natomiast przypadnie miejsce drugie i prawdopodobny pojedynek z Urugwajem w 1/8 finału. Honorowe miejsce trzecie naszym zdaniem padnie łupem silniejszej kadry Maroko.

Dodaj komentarz