Bukmacherka 29 maja 2018

Typujemy Mistrzostwa Świata w Rosji – Grupa C

autor: BK
Rywalizacja w grupie C zapowiada się bardzo emocjonująco. Choć mamy tu dwóch zdecydowanych faworytów, pozostałe dwie reprezentacje stać na sprawienie niespodzianki.

Grupa C: Francja, Australia, Peru, Dania

Obecność Peru na Mistrzostwach Świata to duża niespodzianka. Los Incas w grupie eliminacyjnej Ameryki Południowej zajęli piąte miejsce. Ostatnie premiowane awansem na Mundial. Za ich plecami uplasowała się reprezentacja Chile, wielki nieobecny na Mistrzostwach w Rosji. Choć zdecydowanymi faworytami do awansu z tej grupy będzie Francja i Dania, nie należy przekreślać szans Peru i Australii, które przy sprzyjających okolicznościach mogą powalczyć o sprawienie niespodzianki.

Wielki dobrobyt w kadrze Francji

Kingsley Coman, Alexandre Lacazette, Adrien Rabiot, Moussa Sissoko. To tylko niektórzy piłkarze, którzy nie znaleźli uznania w oczach selekcjonera Tricolores, Didiera Deschampsa. Wspomniani zawodnicy nie znaleźli się w 23-osobowej kadrze Francji na Mundial, jednak zostali włączeni do 11-osobowej grupy rezerwowej. Nie wszyscy jednak pogodzili się z tą decyzją. Adrien Rabiot skrytykował decyzję trenera i powiadomił swoją federację piłkarską o wzięciu urlopu, co automatycznie skreśliło go z listy rezerwowych.

Cała Francja marzy o wielkim sukcesie na Mundialu. Większość kibiców uważa, że plan minimum to strefa medalowa. Głównymi rywalami Tricolores w grupie C wydaje się reprezentacja Danii. Zespół ten jest jednak mocno uzależniony od swojej czołowej gwiazdy, Christiana Eriksena. To niewątpliwy filar reprezentacji Danii i architekt gry defensywnej. Jego dobra dyspozycja będzie oznaczać problem niemal dla każdej kadry na Mundialu. O sile Danii z dobrze dysponowanym Eriksenem przekonali się Biało-Czerwoni w meczu eliminacyjnym, przegrywając 4-0.

Bukmacherzy w roli faworyta do zwycięstwa grupy C wskazują zdecydowanie reprezentację Francji ustalając kurs w granicy 1,20. Danii przypisywane jest natomiast drugie miejsce wyceniane kursem w przedziale 1,40 – 1,60.

Szanse Peru wyceniane wyżej od Australii

W kadrze Peru nie ma wielu piłkarzy, których nazwiska byłyby powszechnie znane w Europie. Dosyć znanymi piłkarzami są: Renato Tapia z Feyenoordu Rotterdam oraz Andre Carrillo z Watfordu. Po stronie Australii również należy wymienić dwa nazwiska. Mathew Ryan to czołowy bramkarz reprezentacji występujący na co dzień w Brighton. Innym beniaminkiem w Premier League był Aaron Mooy znany z występów w Huddersfield. Obaj panowie pokazali się z dobrej strony w ubiegłym sezonie i rozświetlają swoją obecnością kadrę Australii. Bukmacherzy wskazują, że większe szanse na trzecie miejsce ma reprezentacja Peru (kursy 1,60-1,70). Z kolei szanse Australii są wyceniane na 2,00. Bukmacherzy obu kadrom nie dają większych szans na awans z grupy C. Taki scenariusz jest oceniany kursem 3,00 w przypadku Peru i ponad 4,00 w przypadku Australii.

Kto awansuje z Grupy C – nasze typy

Kwestia pierwszego miejsca Francuzów naszym zdaniem nie jest tak oczywista. Tricolores w wielu turniejach potrzebowali bowiem czasu by wejść na swój optymalny poziom. Reprezentacja Francji ma jednak przyjazne ułożenie spotkań. Teoretycznie, od najsłabszego rywala, Australii, aż po trzeci mecz z Danią. Należy także pamiętać, że kwestia walki o pierwsze miejsce w grupie C będzie dla nich niezwykle ważna. W grupie D zdecydowanym faworytem jest bowiem Argentyna, a to oznacza, że drugie miejsce w grupie C może oznaczać pojedynek z bardzo trudnym rywalem już na etapie 1/8 finału. Naszym zdaniem, Francja wywalczy ostatecznie pierwsze miejsce wyprzedzając reprezentację Danii. Na miejscu trzecim upatrujemy jednak większe szanse reprezentacji Australii.

Dodaj komentarz