Bukmacherka 30 maja 2018

Typujemy Mistrzostwa Świata w Rosji – Grupa D

autor: BK
Rywalizacja w grupie D będzie bardzo ciekawa, ponieważ każdy z zespołów ma realne szanse na wywalczenie awansu z grupy. Jedynym niekwestionowanym faworytem jest Argentyna.

Grupa D: Argentyna, Islandia, Chorwacja, Nigeria

Zarówno bukmacherzy jak i eksperci są ze sobą zgodni. W tej grupie nie należy przekreślać niczyich szans. Mamy tu Argentynę, która należy do  grona faworytów w całym turnieju, ale nie zawsze spisuje się dobrze na dużych imprezach. Mamy również rewelację ostatnich Mistrzostwo Europy – Islandię. Waleczna i głodna sukcesu Nigeria, z którą każdy zespół musi się liczyć. Grupę uzupełnia Chorwacja, która na papierze stanowi drugą siłę w grupie D.

Argentyna i Chorwacja w walce o pierwsze miejsce?

Bukmacherzy ustalający kursy na awans z grupy D dosyć wyraźnie faworyzują Argentynę (kurs 1,10) oraz Chorwację (kurs 1,50). Rzeczywiście, oba zespoły pod względem siły kadry znacznie dystansują Nigerię oraz Islandię. Walka o zajęcie pierwszego miejsca w grupie D z całą pewnością będzie niezwykle zacięta. W grę wchodzi prawdopodobne ominięcie Francji w 1/8 finału, która jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa grupy C. Zdaniem analityków, pierwsze miejsce w rywalizacji grupy D przypadnie Argentynie. Za ich plecami powinna uplasować się Chorwacja.

Nigeria i Islandia powalczą o niespodziankę

Jedno jest pewne. Zarówno Nigeria jak i Islandia nie będą chłopcami do bicia. Szczególnie afrykański zespół słynie z twardej gry i w przeszłości potrafił sprawić niemałe problemy teoretycznie silniejszym reprezentacjom. Z kolei Islandię pamiętamy wszyscy z Euro 2016. Waleczna Islandia, która wyszła z grupy po rywalizacji z Portugalią, Węgrami oraz Austrią. Następnie sensacyjnie wyrzuciła w 1/8 finału reprezentację Anglii. Waleczna Islandia z kibicami, którzy zyskali sympatię całej Europy pożegnała się z turniej w ćwierćfinale ulegając Francuzom. W gronie kandydatów do sprawienia niespodzianki w fazie grupowej należy zatem umieścić zarówno Nigerię jak i Islandię.

Kto awansuje z grupy D – nasze typy

Naszym zdaniem, jedynym w miarę pewnym typem na awans z grupy jest Argentyna. Tyle tylko, że w tym przypadku nie możemy liczyć na wysoki kurs. Zgodnie z przewidywaniami, na drugim miejscu powinna uplasować się Chorwacja. My jednakże przewidujemy, że to właśnie w Grupie D może dojść do niespodzianek. Kierując się nieco sympatią, a także wydarzeniami z Euro 2016, jako kandydata do awansu umieszczamy również walecznych wikingów z Islandii.

Dodaj komentarz