Bukmacherka 1 czerwca 2018

Typujemy Mistrzostwa Świata w Rosji – grupa E

autor: BK
Brazylia i reszta stawki. Tak w skrócie moglibyśmy nazwać rywalizację w grupie E. Canarinhos są murowanym faworytem do zwycięstwa. Kto powalczy o drugie miejsce?

Grupa E: Brazylia, Serbia, Kostaryka, Szwajcaria

Obstawianie pierwszego miejsca w powyższej grupie mija się z celem. I nie dlatego, że inne drużyny nie mają najmniejszych szans sprawić niespodzianki, ale po prostu ze względu na nieopłacalność takiego zakładu. Kurs na 1 miejsce Brazylii to symboliczny kurs 1,01 – 1,05. A zatem nawet przy obstawieniu bardzo dużej kwoty pieniędzy nie zanotujemy satysfakcjonującego zysku. Ryzyko przegranej? Teoretycznie żadne, ale w praktyce mamy do czynienia z Mundialem. W historii tych rozgrywek dochodziło do znacznie większych cudów i niespodzianek.

Szwajcaria bez największej gwiazdy?

Według bukmacherów, walka o drugie miejsce w grupie E rozegra się pomiędzy Szwajcarią oraz Serbią. Minimalnie większe szanse na ten moment przypisuje się Helwetom. To może się jednak szybko zmienić. Ostatnie doniesienia SkySports mówią o groźnej kontuzji kolana Granita Xhaki. To najbardziej popularny oraz najdroższy zawodnik w reprezentacji Helwetów, na co dzień grający w barwach Arsenalu Londyn. Jeżeli 25-letni pomocnik nie zagra w nadchodzącym Mundialu, to Serbia m może być stawiana w roli nieznacznego faworyta do drugiego miejsca. Na ten momenty kursy prezentują się następująco: 1,80 – 1,90 na awans Szwajcarii oraz 2,10 – 2,30 na awans Serbii.

Kostaryka marzy o ponownej sensacji

Reprezentacja Kostaryki była niekwestionowaną sensacją Mundialu w Brazylii cztery lata temu. Rozgrywki rozpoczęła w prawdziwej grupie śmierci z Urugwajem, Włochami oraz Anglią. Nikt nie dawał Kostaryce najmniejszych szans na awans z tej grupy skupiając się na trzech pozostałych reprezentacjach. Tymczasem Kostaryka awansowała z pierwszego miejsca. Następnie pokonała Grecję w 1/8 finału. Pogromcą sensacji okazali się Holendrzy, którzy awansowali do półfinału po pamiętnych rzutach karnych. Po pamiętnym turnieju, część zawodników mogła liczyć na rozwój kariery w silnych ligach europejskich. Oczywiście największą gwiazdą stał się Keylor Navas, który po doskonałych mistrzostwach trafił do Realu Madryt.

Pamiętając historię sprzed czterech lat, nie powinniśmy skreślać szans Kostaryki na ponowną sensację. W reprezentacji doszło jednak do dużych zmian. Trener będący architektem pamiętnego sukcesu, Jorge Luis Pinto, po Mundialu postanowił zostać szkoleniowcem Hondurasu. Jego miejsce zajął Paulu Wenchope, który utrzymał się na stanowisko nieco ponad pół roku. Od sierpnia 2015 roku drużynę prowadzi Oscar Ramirez. To pod jego wodzą, Kostaryka ponownie zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata.

Kto awansuje z grupy E – nasze typy

Naszym zdaniem pierwsze miejsce w grupie E zajmie Brazylia. Jednakże na drugie miejsce nie upatrujemy ani Szwajcarii, ani Serbii. W naszej opinii, Kostaryka wciąż jest bardzo dobrą reprezentacją zdolną powalczyć o drugą lokatę w grupie E. Choć kursy bukmacherów na taki scenariusz przekraczają granicę 4,00, my twierdzimy, że Kostarykanie mają duże szanse na sprawienie kolejnej, dużej niespodzianki.

Dodaj komentarz