Ogolna 29 sierpnia 2022

Udany kwartał Allwyn. Grupa odnotowała spory wzrost przychodów

autor: Mateusz Mazur
Allwyn odnotował w drugim kwartale 2022 roku skonsolidowane przychody brutto z gier (GGR) w wysokości 901,7 mln euro (895,5 mln dolarów), co stanowi wzrost o 23% w skali rok do roku.

Wzrosty w sektorze online

Allwyn zauważa, że dobre wyniki finansowe odzwierciedlają „ciągły organiczny wzrost i bardziej znormalizowane środowisko operacyjne w niektórych lokalizacjach geograficznych” po ponownym otwarciu na pełną skalę działalności stacjonarnej w wielu rejonach.

Przychody netto z gier hazardowych (NGR) wzrosły w drugim kwartale 2022 roku o 24% w porównaniu z rokiem ubiegłym i wynosiły 550,9 mln euro. Skonsolidowana skorygowana EBITDA wzrosła natomiast o 17% do 277,1 mln euro, przy 3-procentowym spadku skorygowanej marży EBITDA do 50%.

Allwyn kontynuuje wzrostowy trend sprzedaży w sieci, a jego kanał online stanowi obecnie 44% GGR w Czechach, w porównaniu z 38% w II kwartale 2021 roku.

Udany rok Allwyn

Grupa dodała, że ​​kontynuuje realizację swoich strategii nieorganicznego wzrostu poprzez przejęcia i udział w przetargach. Alllwyn prowadzi nieustanne przygotowania do przejęcia roli operatora UK National Lottery, które nastąpić ma po potwierdzeniu przez Komisję ds. Hazardu przyznania czwartej licencji.

— Z przyjemnością informuję, że w drugim kwartale 2022 r. Allwyn ponownie osiągnął dobry poziom wyników finansowych i kontynuuje postępy w kluczowych inicjatywach strategicznych w ramach naszych strategii rozwoju organicznego i nieorganicznego – powiedział dyrektor generalny Allwyn, Robert Chvatal.

— Ogólnie rzecz biorąc, jestem bardzo zadowolony z wyników finansowych Allwyn i strategicznych wydarzeń w tym kwartale. Z ufnością i ekscytacją oczekuję na kolejne miesiące, które z pewnością będą zwiastunem bardzo świetlanej przyszłości — dodał.

W pierwszym półroczu 2022 roku Allwyn osiągnął GGR w wysokości 1,77 mld euro, co stanowi 41-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku. NGR wzrósł o 50% do 1,08 mld euro, a Skorygowana EBITDA wzrosła o 45% do 543,8 mln euro.

tagi:Allwyn

Dodaj komentarz