Ogolna 2 listopada 2021

UEFA i Sportradar nawiązują współpracę

Sportradar został wybrany jako wyłączny podmiot zajmujący się zbieraniem i dystrybutorem danych dotyczących spotkań organizowanych przez europejską federację piłkarską.

Warunki umowy

Umowa obejmie 1500 meczów od sezonu 2021/2022 do końca sezonu 2023/2024, w tym mecze mistrzostw Europy 2024, a także rozgrywane w ramach Ligi Narodów, czy futbolu kobiet.

Sportradar ma ponad 20-letnie doświadczenie w gromadzeniu i budowaniu cennych produktów na podstawie danych z meczów piłki nożnej. Jako wiodąca firmy na świecie jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom UEFA… Piłka nożna pozostaje najpopularniejszym sportem na świecie i jesteśmy niezwykle zadowoleni, że UEFA wybrała naszą firmę do zrealizowania tego projektu. Nie możemy się doczekać bliskiej współpracy z nimi, aby wesprzeć ich zaangażowanie w branżę bukmacherską – powiedział Carsten Koerl, dyrektor generalny Sportradar.

Walka z wstawianiem meczów

Umowa pozwoli Sportradarowi pozostać oficjalnym partnerem UEFA ds. uczciwości, z dodaniem dedykowanego działu służb wywiadowczych i śledczych, aby przeciwdziałać ustawianiu spotkań.

Cieszymy się, że możemy nawiązać współpracę ze Sportradarem, który jest światowym liderem w dostarczaniu danych sportowych. Dzieje się to w momencie, gdy niedawno podpisaliśmy umowę z firmą bukmacherską Bwin. Połączenie tych dwóch partnerstw pozwala UEFA bardziej otwarcie angażować się w sektor zakładów sportowych, dając większy dostęp do wiedzy rynkowej i wsparcia zarówno z perspektywy uczciwości sportowej, jak i komercyjnej – powiedział Guy-Laurent Epstein, dyrektor marketingu UEFA.

Dodaj komentarz