UKGC ogłasza nowe zasady weryfikacji wieku i tożsamości

kategoriaBukmacherka autorMC data10.02.2019
Brytyjska Komisja ds. Hazardu (UKGC) ogłosiła nowe zasady, które zmuszą operatorów do szybszej weryfikacji wieku i tożsamości klientów.

Konsultacje właśnie się rozpoczynają, a nowe zasady wejdą w życie w dniu 7 maja 2019 r.

Do tej pory operatorzy mieli na weryfikację wieku i tożsamości aż 72 godziny. Klienci nie mogli wypłacić wygranych, dopóki ich wiek nie został zweryfikowany. Jeśli okazałoby się wtedy, że dana osoba jest niepełnoletnia, zakłady złożone przez klienta musiałyby zostać anulowane, a stawki zwrócone.

7 lutego 2019 Komisja ogłosiła nowe zasady dotyczące kontroli wieku i tożsamości.

Zgodnie z nowymi zasadami operatorzy będą musieli zweryfikować wiek klienta, zanim ten będzie mógł on dokonać wpłaty. Bez pełnej weryfikacji nie będzie możliwe również obstawianie za freebet i bonus. Ponadto operatorzy muszą również zweryfikować wiek i tożsamość klientów grających w darmowe gry na stronach internetowych bukmacherów. Komisja stwierdziła, że pomimo gier niezawierających nagród, a zatem niebędących ściśle hazardem, "nie ma uzasadnionego powodu, dla którego powinny one być dostępne dla dzieci".

Mówiąc o nowych zasadach, Neil McArthur, dyrektor generalny Komisji ds. Gier Hazardowych, powiedział:

Zmiany te będą chronić dzieci i osoby nieletnie przed szkodami wynikającymi z hazardu oraz zmniejszą ryzyko przestępstw związanych z hazardem. Ułatwią także otrzymywanie wypłat (wygranych) bez zbędnych opóźnień. Brytyjski rynek gier hazardowych online jest największym licencjonowanym rynkiem na świecie i chcemy się upewnić, że jest on najbezpieczniejszy i najbardziej sprawiedliwy. Dzisiejsze zmiany są następstwem naszej oceny gier hazardowych online i naszych ciągłych, szeroko zakrojonych działań regulacyjnych w sektorze online. Będziemy nadal wykorzystywać nasze uprawnienia do podnoszenia standardów dla konsumentów.

Nowe zasady są częścią szerszych wysiłków Komisji zmierzających do uczynienia "hazardu internetowego w Wielkiej Brytanii bardziej sprawiedliwym i bezpieczniejszym".

W ramach nowych zasad operatorzy muszą zweryfikować imię i nazwisko, adres i datę urodzenia klienta, zanim będzie mógł on grać. Dodatkowa weryfikacja, jeśli jest wymagana, musi być niezwłocznie zażądana. Komisja uważa, że te nowe przepisy umożliwią operatorom zapobieganie szkodom i wykrywanie zachowań przestępczych dużo szybciej niż obecnie. Uniemożliwi to także operatorom wymaganie dalszej weryfikacji tożsamości na późniejszym etapie, na przykład w przypadku wypłaty klientów. Komisja poinformowała, że pewna liczba konsumentów skarżyła się na nieuczciwe traktowanie przez podmioty gospodarcze, proszące o dodatkową weryfikację, gdy klienci próbowali wypłacić wygrane.

Zmiany mają również służyć zwiększeniu szans na uniemożliwienie ponownej gry osobom, które się samowykluczyły.

udostępnij na facebooku
udostępnij na twitterze
MC 10.02.2019
    ]