Ogolna 26 sierpnia 2022

Unibet łamie prawo nie tylko na polskim rynku. Operator otrzymał karę od kanadyjskiego regulatora

Komisja ds. Alkoholu i Gier w Ontario (AGCO) nałożyła na Unibet karę wysokości 48 tysięcy dolarów kanadyjskich. Jest to spowodowane naruszeniem przepisów przez operatora należącego do Kindred Group. 

AGCO ukarało Unibet

Według AGCO, pomiędzy 19 a 22 maja bieżącego roku Unibet zamieścił lub wyemitował pasmo reklam, które promowały jego oferty powitalne. Standardy AGCO dotyczące gier internetowych zabraniają szerokiej i publicznej reklamy bonusów oraz innych zachęt do gry. Taki marketing jest ograniczony do strony licencjonowanego operatora lub poprzez bezpośrednią reklamę emitowaną po otrzymaniu zgody gracza.

Unibet miał udostępnić reklamę w niedozwolonej formie na bardzo szeroką skalę. Tym samym uznano, że naruszone zostały standardy i nałożono na niego karę finansową, która jak wspomnieliśmy, sięgnęła 48 tysięcy dolarów kanadyjskich. Unibet będzie miał prawo do odwołania się od tej decyzji do LAT (Licence Appeal Tribunal), czyli trybunału orzekającego, który jest niezależny od AGCO.

– Oczekujemy, że wszyscy zarejestrowani operatorzy będą w stanie osiągnąć i utrzymać wysokie standardy odpowiedzialnego hazardu, co ma chronić graczy i zachowywać integralność gry. Mogę zapewnić, że zamierzamy nadal bardzo uważanie monitorować rynek – skomentował całą sprawę szef AGCO, Tom Mungham.

Nielegalna działalność na polskim rynku

Warto przypomnieć, że Kinred Group nielegalnie działa w Polsce i od wielu lat funkcjonuje bez odpowiedniej licencji od Ministerstwa Finansów jako wspominany wcześniej Unibet. Mowa o operatorze, którego adresy wielokrotnie były wpisywane do Rejestru Nielegalnych Operatorów. Marka należąca do Kindred Group oferuje również gry kasynowe online, na które wyłączność ma polski monopolista, a zakłady sportowe nie są obarczone 12-procentowym podatkiem obrotowym ani też 10% podatkiem od wygranych powyżej 2280 zł.

Kilka tygodni temu Trannel, inna spółka zależna Kindred, przegrała w sądzie okręgowym w Oslo proces przeciwko państwu norweskiemu. Szerzej o tej sprawie pisaliśmy tutaj.

Dodaj komentarz