Bukmacherka 29 maja 2018

Vegas Golden Knight faworytem w finale Pucharu Stanleya

autor: BK
Miłośnicy hokeja na lodzie mogą emocjonować się meczami finałowymi, po których poznamy nowego zdobywcę Pucharu Stanleya w NHL w sezonie 2017/2018.

O 2 w nocy rozpoczęło się pierwsze starcie pomiędzy Vegas Golden Knight oraz Washington Capitals. Faworytami do wywalczenia pucharu są Rycerze z Las Vegas. Byłoby to dla nich pierwsze trofeum Stanleya w historii. O 2 w nocy mogliśmy obserwować pierwszy pojedynek pomiędzy tymi zespołami. 6-4 wygrali Golden Knights. Oczywiście w finale Pucharu Stanleya rywalizacja trwa do momentu, w którym jeden z zespołów wygra cztery mecze. Maksymalnie możemy zatem obserwować aż siedem spotkań. Taki scenariusz miał miejsce w półfinałowym starciu Washington Capitals i Tempa Bay Lightning zakończonym wynikiem 4-3.

Bukmacherzy wskazują na zwycięstwo Vegas Golden Knight

Po pierwszym zwycięstwie zespołu z Las Vegas, kurs na ich ostateczne zwycięstwo w finale Pucharu Stanleya zmalał do przedziału 1,60 – 1,70. Rycerze od samego początku byli wskazywani przez bukmacherów w roli faworyta. Kurs na zwycięstwo Capitals Washington przekracza 2,00. Drużyna ze stolicy USA będzie natomiast faworytem do wygrania pojedynczych spotkań rozgrywanych na swoim terenie. Pierwszy z nich zaplanowano na 3 czerwca. Kurs na Washington Capitals wynosi w tym przypadku około 2,15 – 2,30. Zanim jednak do tego dojdzie, Las Vegas Golden Knight mają przed sobą jeszcze jeden mecz u siebie, który zostanie rozegrany w czwartek o 2 w nocy polskiego czasu.

Drużyna z Las Vegas chroni się na wypadek strajku?

Na początku czerwca Las Vegas może zostać sparaliżowane strajkiem kilkudziesięciu tysięcy pracowników branży gastronomicznej. Związki zawodowe domagają się podwyżek, większego komfortu pracy oraz stanowczych kroków przeciwko mobbingowi i molestowaniu seksualnemu w miejscu pracy. Dużej liczbie pracowników kontrakty kończą się 31 maja. Jeżeli do tego czasu pracodawcy i związki zawodowe nie osiągną konsensu, w Las Vegas może wybuchnąć strajk na ogromną skalę. Obradujący członkowie związków w ubiegłym tygodniu przegłosowali zgodę na rozpoczęcie protestu w przypadku braku porozumienia z pracodawcami. Ewentualny strajk może wpłynąć na poziom organizacji meczów finałowych w Las Vegas.

Z tego względu, spotkania zaplanowane w tym mieście przesunięto na 29 i 31 maja. Wszystko wskazuje jednak na to, że drużyna Golden Knights nie rozstrzygnie losów finału w ciągu czterech spotkań. W takim wypadku mecze w Las Vegas na początku czerwca okażą się konieczne.

Dodaj komentarz