Ogolna 20 kwietnia 2021

W najbliższych dniach Caesars Entertainment sfinalizuje przejęcie William Hilla

Przejęcie przez Caesars Entertainment brytyjskiego operatora William Hill ma zostać sfinalizowane w czwartek (22 kwietnia) po tym, jak Wysoki Trybunał Sprawiedliwości w Anglii i Walii usankcjonuje transakcję. 

Szczegóły umowy 

Umowa została zawarta we wrześniu 2020 roku, – po tym, jak William Hill wybrał ofertę Caesars opiewającą na 2,9 mld funtów. Tym samym firma odrzuciła propozycję Apollo Global. Jak powszechnie wiadomo od pewnego czasu Caesars kupi 1,08 mld akcji Williama Hilla za 2,72 funta za sztukę.

Caesars oświadczył , że celem przejęcia jest amerykański biznes i technologia bukmacherska William Hilla. Cała reszta aktywów operatora ma zostać sprzedana.

Dlaczego opóźniła się finalizacja przejęcia? 

Początkowo transakcja miała zostać sfinalizowana 1 kwietnia, ale ze względów prawnych funduszu zarządzającego inwestycjami HBK Investments nie miało to miejsca. HBK argumentował wówczas, że akcjonariusze nie zostali prawidłowo poinformowani o szczegółach transakcji. W szczególności koncern HBK zajmował się umową z 2019 roku pomiędzy joint venture William Hill, a Eldorado Resorts.

Tym samym chociaż przesłuchanie w sądzie programowym w celu zatwierdzenia umowy było początkowo zaplanowane na 31 marca, sprzeciw HBK spowodował, że transakcja została opóźniona o trzy tygodnie. Teraz jednak nic już nie stoi na przeszkodzi, by doszło do finalizacji umowy.

Jutro (21 kwietnia) będzie ostatni dzień notowań akcji William Hill, które zostaną następnie wycofane z giełdy i zawieszone przed otwarciem rynku 22 kwietnia.

Dodaj komentarz