Bukmacherka 30 maja 2018

Warren Buffett krytykuje decyzje Sądu Najwyższego w sprawie hazardu

autor: BK
Decyzja Sądu Najwyższego prowadząca do łatwiejszego dostępu do hazardu w całych Stanach Zjednoczonych nie spotkała się z aprobatą Warrena Buffetta.

Warren Buffett to bez wątpienia jeden z najwybitniejszych inwestorów w dziejach. Jego majątek wycenia się na ponad 80 miliardów dolarów, co czyni go jednym z najbogatszych ludzi na całym świecie. Warren Buffett niejednokrotnie wyrażał swoją krytyczną opinię pod adresem hazardu, a także inwestowania w kryptowaluty. Ostatnio zabrał głos również na temat decyzji Sądu Najwyższego, która otwiera furtkę do legalnego hazardu na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Zdaniem amerykańskiego inwestora, jest to działanie wbrew interesom społeczeństwa. W jego opinii, hazard jest „podatkiem od niewiedzy” i w prostej linii prowadzi do utraty cennego kapitału. Buffett opowiedział również anegdotę o wychowaniu swoich dzieci. Aby zniechęcić je do hazardu, zainstalował w swojej willi automaty hazardowe. W ten sposób chciał udowodnić swoim dzieciom, że branie udziału w grach hazardowych jest stratą pieniędzy.

Niektóre formy inwestowania są zbieżne z charakterem hazardu. Przyglądając się jednak dokonaniom Buffetta, widzimy obraz racjonalnego i ostrożnego inwestora. Amerykanin bardzo często prowadził inwestowanie skoncentrowane polegające na kupowaniu dużych pakietów dobrze znanych firm o potwierdzonej marce. Wymaga to oczywiście dogłębnych technik analizy, a także znajomości rynku. Niemniej jednak, odpowiednio prowadzona strategia skoncentrowana jest obłożona niewielkim ryzykiem dużych strat kapitału.

Z tego względu, podejście Warrena Buffetta do hazardu nie może dziwić. Warto jednak uwzględnić, że hazard nie zawsze jest formą zarabiania pieniędzy. Nawet eksperci w branży hazardowej otwarcie twierdzą, że motywacja nakierowana na zysk nie jest czymś dobrym w przypadku gier losowych. Odpowiedzialne korzystanie z gier hazardowych powinno być bowiem postrzegane jako forma rozrywki, w której przy okazji można wygrać pieniędzy jeżeli dopisze nam szczęście. Buffett z kolei nigdy nie wierzył w pojęcie szczęścia w rozsądnym inwestowaniu pieniędzy. 88-letni inwestor zawsze stawiał na analityczne postrzeganie rynku finansowego

Dodaj komentarz