Bukmacherka 16 stycznia 2020

Weryfikacja wieku graczy w Holandii

autor: MC

KSA, holenderski organ ds. gier hazardowych, zwraca uwagę operatorów na konieczność weryfikacji wieku graczy.

Operatorzy w Holandii, którzy nie zweryfikują wieku graczy, ryzykują dodanie do listy „złych operatorów” przed wprowadzeniem w kraju licencjonowanych ram hazardowych w 2021 r. KSA, holenderski organ ds. gier hazardowych, powiedział, że od początku 2020 r. operatorzy hazardu online, którzy nie potwierdzą wieku uczestników przed zakończeniem procesu rejestracji, będą traktowani priorytetowo przy wpisywaniu na „czarną listę”. Grozi im grzywna i faktyczne umieszczenie ich na czarnej liście, gdy krajowy sektor hazardu online zostanie otworzony od stycznia 2021 r.

KSA powiedziała, że do weryfikacji wieku można wykorzystać jedynie wiarygodne dowody tożsamości :„Brak weryfikacji wieku przed zakończeniem procesu rejestracji ma również konsekwencje w dłuższej perspektywie”, powiedział KSA w oświadczeniu. „Naruszenie to jest negatywnie brane pod uwagę na późniejszym etapie, gdy operator będzie składał wniosek na prowadzenie działalności zdalnej. Prawo, które jeszcze nie obowiązuje, a już jest przestrzegane, sprawia, że hazard online będzie legalny pod ściśle określonymi warunkami”.

Wnioski o pozwolenia online będą mogły być składane od 1 stycznia 2021 r. Wnioskodawcy będą następnie testowani między innymi pod kątem wiarygodności. KSA powiedział, że podczas gdy wszystkie gry hazardowe online w Holandii są nielegalne, ochrona holenderskich konsumentów jest „zasadą przewodnią”. Teraz będzie traktować priorytetowo osoby przyjmujące zakłady od nieletnich. Operatorzy ryzykują, że będą ścigani przez KSA, jeśli będą używać języka holenderskiego, strony internetowej z sufiksem .nl oraz instrumentów płatniczych używanych wyłącznie lub w dużej mierze przez Holendrów.

Obecnie KSA spodziewa się udzielić do 90 licencji po otwarciu rynku. Regulator rozpocznie przetwarzanie wniosków o licencję od 1 stycznia 2021 r., a sam rynek zostanie otworzony 1 lipca.