Ogolna 10 stycznia 2020

Wiele szans i opcji na wygraną, czyli Multi Multi

“Multi Multi”, czyli jedna z najbardziej popularnych gier w ofercie Totalizatora Sportowego. Niegdyś nazywała się “Multi Lotek” (do 14 czerwca 2009 – przyp.red), ale ponad dekadę temu zmieniła swoją nazwę. Od początku istnienia podbiła serca graczy, którzy pierwsze losowanie mogli obejrzeć na antenie Polsatu. 

“Multi Lotek” powstał na bazie popularnej gry Keno. Co ciekawe początkowo nazwa miała być właśnie taka, ale twórcy ostatecznie zdecydowali się na swój oryginalny tytuł. Dlaczego “Multi Lotek”? Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ nawiązuje do liczby losowań. Po prostu gracze stawiający kupon wybierają ile liczb chcą wytypować. Maksymalnie mogę dziesięć, a najmniej jedną. Oczywiście liczba wytypowanych cyferek wpływa na wysokość wygranej. Podobnie, jak stawka, którą gracz także dobiera według własnego uznania. Wszystko sprowadza się do tego, że tak naprawdę w jednej grze, obstawiający ma możliwość wziąć udział w kilku losowaniach… Czyli zagrać wiele popularnych lotków.

Wraz z biegiem lat “Multi Lotek” zmieniał się tak, by klienci cały czas byli zadowoleni. Przez pierwszy rok (inauguracyjne losowanie odbyło się 18 marca 1996 roku – przyp.red) losowania odbywały się tylko cztery razy w tygodniu. Następnie dodano losowania niedzielne, aż wreszcie gracze mogli zawierać kupony w każdym dniu tygodnia. Nawet w święta. Obecnie natomiast już w grze “Multi Multi” można wziąć udział w dwóch losowaniach każdego dnia w godzinach 14:00 i 21:40. To pierwsze transmitowane jest na stronie www.lotto.pl, drugie o 21:40 na stronie internetowej oraz na antenie TVP Info.

Generalnie w “Multi Multi” losowanych jest 20 liczb z 80 możliwych (od 1 do 80). Jak już wcześniej wspomnieliśmy gracz może wytypować na kuponie od 1 do 10 liczb. Na tym jednak nie koniec, ponieważ dawny “Multi Lotek” oferuje znacznie więcej możliwości. Jedną z nich jest “gra z plusem”, która kosztuje pięć złotych. Plusem jest ostatnia z 20 wylosowanych liczb. Jeśli znajdzie się na naszym kuponie, wygrywamy więcej. Poza tym można jeszcze postawić na “super szansę”, co kosztuje dwa złote. W tej opcji typujemy siedmiocyfrowy numer z zakresu od 0000000 do 9999999. Co ciekawe w tym przypadku można wygrać nawet dwa miliony złotych.

Jak już jesteśmy przy wygranych, to warto wspomnieć, że dotąd najwyższa padła w Luboniu ponad cztery lata temu. Szczęśliwiec wzbogacił się o ponad 7,5 miliona złotych. Oczywiście dzięki “Multi Multi” w kraju przybyło znacznie więcej milionerów.

Top 5 najwyższych wygranych w Multi Multi:

1. Luboń – 7 548 929,10 złotych

2. Starogard Gdański – 3 609 917,30 złotych

3. Zawichost – 3 109 085,10 złotych

4. Mława – 2 968 436,70 złotych

5. Grudziądz – 2 955 479,40 złotych

Co ciekawe każdy z ww. graczy zawarł zakład z plusem. Jedynie rekordzista z Lubonia zdecydował się zwiększyć stawkę do 3. Pozostali zagrali na najniższej, co i tak ostatecznie nie przeszkodziło im zainkasować ogromnych pieniędzy.

Bez wątpienia gra “Multi Multi” jest tak popularna, ponieważ daje mnóstwo możliwości na wygraną. Gracz może ustawiać stawkę według własnego uznania, decydować o liczbie typowanych cyfr, a przede wszystkim brać udział w wielu losowaniach. Istnieje również możliwość, by jeden kupon wziął udział w kilku losowaniach – od 2 do 14 lub 28 kolejnych. Co więcej grając przez Internet można wybrać opcję subskrypcji, dzięki czemu nie ograniczymy swojego szczęścia do jednego dnia. I właśnie ten aspekt najlepiej charakteryzuje grę “Multi Multi”, w której gracze mają wiele opcji i szans na wygraną.