Bukmacherka 23 maja 2018

Wielki paraliż Las Vegas na początku czerwca?

autor: BK
Jak informuje agencja Associated Press, na początku czerwca może dojść do prawdziwego paraliżu słynnych obiektów w Las Vegas. Pracownicy przygotowują się do strajku.

We wtorek odbyło się wielkie zebranie członków związku zawodowego Culinary Union. Stowarzyszenie to jednoczy kilkadziesiąt tysięcy pracowników odpowiedzialnych za usługi kulinarne w hotelach, kasynach, parkach rozrywki oraz klubach nocnych Las Vegas. Dokładnie 31 maja kończą się kontrakty blisko 50 tysięcy pracowników zrzeszonych w Culinary Union. Związki prowadzą negocjacje z pracodawcami w kwestii lepszych warunków zatrudnienia. Jak na razie, nie udało się jednak ustalić kompromisu, który zadowoliłby obie strony. Blisko 25 tysięcy członków związku opowiedziało się za strajkiem, a to stwarza realne zagrożenie paraliżu światowej stolicy hazardu.

Kto może wziąć udział w strajku?

Culinary Union zrzesza pracowników zajmujących się świadczeniem usług kulinarnych. W proteście mogą zatem wziąć udział takie grupy zawodowe jak m.in.: kelnerzy, kucharze, barmani oraz portierzy. Strajk może objąć nawet kilkanaście tysięcy osób w całym Las Vegas. To oznaczałoby prawdziwy paraliż największych obiektów najbardziej zaludnionego miasta Nevady. W związkach Culinary Union uczestniczą pracownicy 34 obiektów. Na strajk narażone są m.in. Caesars Palace, Bellagio, Planet Hollywood oraz MGM Grand. Związki domagają się wyższych wynagrodzeń, podjęcia zdecydowanych kroków przeciwko mobbingowi, a także większego komfortu pracy.

Strajk problemem dla fanów NHL? 

28 maja zaplanowano pierwszy mecz finału Pucharu Stanleya pomiędzy zespołami Vegas Golden Knights oraz Capitals. W tych rozgrywkach obie drużyny mierzą się do czterech wygranych spotkań. Łącznie może zostać rozegrane siedem meczów. Część z nich zostanie rozegrana na początku czerwca w Las Vegas. W przypadku gdy strajk pracowników dojdzie do skutku, może to oznaczać bardzo poważne problemy organizacyjne dla zespołu Vegas Golden Knights.

Powtórzy się czarny scenariusz z 1984 roku?

Ostatni masowy strajk pracowników w Las Vegas miał miejsce w roku 1984. Trwał 67 dni i kosztował miasto 75 milionów dolarów. Jak przypomina Associated Press, było to wydarzenie wyjątkowo niekorzystne także dla samych pracowników, którzy ostatecznie nie otrzymali wynagrodzeń. Groźba strajku pojawiła się również w 2002, ale wtedy udało się osiągnąć porozumienie. Pracodawcy przekonują, że robią wszystko co w ich mocy by zaproponować związkowcom Culinary Union satysfakcjonujące warunki. Kasyna mają czas do 31 maja. Jeżeli do północy nie zostanie osiągnięte porozumienia, strajk może się rozpocząć w każdej chwil.

Dodaj komentarz