Loterie 6 października 2023

Wielki sukces akcji Totalizatora Sportowego. “Potrzeby są bardzo duże”

autor: Adrian Janiuk
Zakończyła się druga edycja ogólnopolskiej akcji Totalizatora Sportowego "Wygrywamy zaczyna się od WY". Członek zarządu Totalizatora Sportowego i wiceprzewodnicząca Rady Fundacji TS, Magdalena Kopka-Wojciechowska podsumowała ten wspaniały projekt.

Adrian Janiuk, Interplay.pl: – Zakończyła się druga edycja ogólnopolskiej akcji Totalizatora Sportowego “Wygrywamy zaczyna się od WY”. W tym roku wybrano niemal dwa razy więcej laureatów niż w 2022 roku.

Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego: – Za nami druga edycja “Wygrywamy zaczyna się od WY”, której wyniki są spektakularne. Można powiedzieć, że byliśmy świadkami prawdziwej kumulacji. Mamy z czego się cieszyć, ponieważ projektów, które zostaną dofinansowane dzięki akcji “Wygrywamy zaczyna się od WY” jest prawie dwa razy więcej, niż przed rokiem.

– W wielu miejscowościach często jest kłopot z dofinansowaniem obiektów sportowych i kulturalnych. Wtedy pojawia się Totalizator Sportowy, który wspiera beneficjentów takich akcji jak m.in. “Wygrywamy zaczyna się od WY”.

– Dzięki dwóm edycjom akcji “Wygrywamy zaczyna się od WY” Totalizator Sportowy wsparł wiele projektów związanych z rozwojem infrastruktury sportowej i kulturalnej. Jeśli chodzi o tegoroczną edycję, to wsparcie rozpoczyna się od blisko 10 tysięcy złotych, a kończy się nawet na 200 tysiącach złotych na obiekt. Wszystko w zależności od potrzeb. A one bywają bardzo różne. Rzeczywiście wiele z nich jest w tych małych miejscowościach, małych gminach. Bywa, że same nie są w stanie sprostać wydatkom, a taka akcja jak nasza jest po to, żeby im w tym pomóc. Potrzeby są różne: od sprzętu sportowego po inne drobne rzeczy. Nawet 10 tysięcy złotych potrafi zrobić wielką różnicę.

– Na młodych adeptów sportu szczególnie miłośników futbolu niezwykłym magnesem jest Robert Lewandowski, który jest ambasadorem akcji “Wygrywamy zaczyna się od WY”.

– Zdecydowanie! Robert Lewandowski także zaczynał na małych boiskach i doskonale rozumie, widzi potrzebę wspierania małych społeczności. Zdaje sobie sprawę, że należy wzmacniać lokalne społeczności, ich infrastrukturę zarówno sportową, jak i kulturalną. Dlatego jest ambasadorem naszej akcji. Z pewnością jego osoba wydatnie napędziła ten projekt.

– Czy akcja “Wygrywamy zaczyna się od WY” będzie kontynuowana w kolejnych latach?

– Tak, będziemy ją kontynuować i pielęgnować, ponieważ chcemy współtworzyć miejsca rozwoju dla przyszłych mistrzów zarówno w sporcie, jak i kulturze.

Dodaj komentarz