Loterie 17 lutego 2022

Wielkie zmiany w Eurojackpot

Totalizator Sportowy poinformował, że lada moment zajdzie sporo zmian w najpopularniejszej europejskiej grze liczbowej. Zmienią się m.in. dni losowań, typowane liczby, a także wysokość wygranych, które będą mogły osiągnąć nawet ponad pół miliarda złotych. 

Typowane liczby

Do tej pory gracze typują 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Od soboty 19 marca typować będą 5 z 50 i 2 z 12 liczb. Od tego dnia w punktach LOTTO obowiązywać będą nowe blankiety do typowania. Nie zmieniło się jednak nic, jeśli chodzi o możliwość gry poprzez samodzielne typowanie, a także grę chybił trafił.

Daty losowań

Dotychczas losowania odbywały się w każdy piątek między godz. 20:00 a 21:00. Od 29 marca 2022 roku dodatkowo będą odbywały się także w każdy wtorek między godz. 20:15 a 21:00.

Zawieranie zakładów w punktach LOTTO i przez Internet

Totalizator Sportowy poinformował również o szczegółach, jeśli chodzi o zawieranie zakładów przez Internet, a także w punkach stacjonarnych:

Zawieranie zakładów Eurojackpot w punktach sprzedaży odbywa się w dni losowania, tj. w piątki, a od 29 marca 2022 r. także we wtorki, od godz. 6:30 do godz. 19:00. W pozostałe dni tygodnia (dni bez losowania) zakłady można zawierać od godziny 6:30 do godziny 23:54 (unieważnienia w kolekturach do godziny 23:56).*

Zawieranie zakładów Eurojackpot przez internet odbywa się w dni losowania, tj. w piątki, a od 29 marca 2022 r. także we wtorki, od godz. 00:03 do godz. 19:00. W pozostałe dni tygodnia (dni bez losowania) zakłady można zawierać od godziny 00:03 do godziny 23:54.*

*W centralnym systemie sprzedaży, jak również w internetowym systemie sprzedaży, mogą wystąpić przerwy serwisowe, podczas których nie będzie możliwe zawieranie zakładów lub obsługa Eurojackpot, w tym wypłata wygranych.

Inne ważne zmiany

Już od 19 marca będzie można zagrać nawet na osiem kolejnych losowań. Do tej pory liczba ta wynosiła cztery kolejne losowania. Dzięki temu kupon będzie mógł pozostać w grze nawet przez cały miesiąc. Kupon na wiele losowań zawarty od 19 marca obejmie już losowania wtorkowe, które wystartują od 29 marca.

Warto pamiętać, że subskrypcje zostaną zachowane, ale od 29 marca kupony w ramach subskrypcji będą zawierane dwa razy w tygodniu.

Większe wygrane

Od losowania w piątek 25 marca obowiązywał będzie nowy limit puli na wygrane w każdym stopniu wygranych. Kumulacje będą mogły sięgnąć 120 mln euro (obecnie 90 mln euro), czyli ponad pół miliarda złotych.

Zmianie ulegnie również podział puli na wygrane na poszczególne stopnie. W tabeli wygranych zmieni się kolejność trafień w stopniach VI i VII. Obecnie stopień VI to trafienie 4+0, a stopień VII to trafienie 3+2. Od losowania w dniu 25 marca kolejność trafień zamieni się.

W grze nadal obowiązywać będzie 12 stopni wygranych – najwięcej we wszystkich grach LOTTO. Dzięki zmianom w grze wzrosną przewidywane wartości wygranych w każdym stopniu!

Poniżej tabela wygranych obowiązująca od losowania w dniu 25 marca 2022 roku:

Dodaj komentarz