Ogolna 18 maja 2022

William Hill wkracza na łotewski rynek

Brytyjski bukmacher William Hill ogłosił wprowadzenie swojej marki na Łotwę. Mowa o zakładach sportowych oraz kasynie online. Zbiega się to w czasie, gdy 888 Holdings przejmuje nieamerykańskie aktywa William Hill od Caesars Entertainment. 

William Hill na Łotwie

William Hill zacznie oferować zakłady sportowe oraz kasyno online. Brytyjski bukmacher ma tym samym nadzieję, że za pomocą zwiększonego udziału na łotewskim rynku poprawi widoczność marki w tym kraju. Wartym podkreślenia jest fakt, iż szybkie wejście William Hill na Łotwę byłoby niemożliwe, gdyby nie rebranding lokalnej firmy zakładów sportowych. Mowa o łotewskim 11.lv, które zostało przejęte przez William Hill w 2019 roku. Lokalny bukmacher od dziesięciu lat jest w posiadaniu łotewskiej licencji.

Brytyjski bukmacher zauważa, że rozpoczęcie działalności na Łotwie zbiega się w czasie z ważnymi wydarzeniami sportowymi, takimi jak 2022 IIHF World Championship.

Ważny krok

O całym procesie wypowiedział się Nir Hakarmeli, międzynarodowy dyrektor zarządzający William Hill: – Jestem bardzo dumny z wykonanej pracy dotyczącej budowania marki 11.lv na rynku łotewskim. Firma stała się jedną z wiodących marek w kraju. Tym samym jesteśmy dobrze przygotowani do podjęcia strategicznego kroku i nie możemy doczekać się wprowadzenia jednej z najsilniejszych marek w branży i udowodnienia naszym łotewskim klientom, że grają razem z William Hill. 

Wprowadzenie marki na Łotwę następuje w momencie, gdy 888 Holdings oficjalnie zatwierdził przejęcie nieamerykańskich aktywów William Hill od Caesars. Cała transakcja opiewa na kwotę 1.95 miliarda funtów.

Dodaj komentarz