Ogolna 17 czerwca 2020

Włochy odmrażają branżę hazardową

Decyzją włoskiego rządu wszystkie stacjonarne punkty bukmacherskie, a także salony gier i bingo ponownie zostały otworzone, po tym jak zostały zamknięte ze względu na pandemie koronawirusa. 

Trudna sytuacja we Włoszech

Jak wiadomo Włochy są jednym z tych krajów, które najbardziej odczuły skutki pandemii koronawirusa. Z tego powodu 10 marca, co uważa się za i tak późną datę, zostały zamknięte wszystkie punkty bukmacherskie, czy salony gier. Wraz z czasem, gdy liczba zachorowań malała, Włosi opracowywali plan powrotu. Tym samym już od 12 czerwca bukmacherzy stacjonarni mogli ponownie otworzyć swoje punkty. Data ta była dla nich bardzo ważna, ponieważ w tym tygodniu kontynuowano rozgrywki Pucharu Włoch, a już w ten weekend zostanie wznowiona piłkarska Serie A.

Nowe realia

Oczywiście wszystkie punkty hazardowe mogły być otwarte tylko wtedy, gdy spełniły zasady związane z bezpieczeństwem. Chodzi tutaj głównie o zapewnienie pracownikom maseczek ochronnych, a także namalowanie na podłogach znaków określających dystans społecznych. Co więcej we wszystkich punktach muzą być zamieszczone dozowniki z płynem dezynfekcyjnym, a klienci przed wejściem do lokalu muszą mieć mierzoną temperaturę.

Jeżeli operatorzy nie zastosują się do wytycznych, mogą podlegać karze, w tym zawieszeniu, co będzie oznaczało zamknięcie lokalu na pięć dni.

SKS 365 otwiera swoje lokale

SKS365 był jednym z pierwszych operatorów, który ogłosił, że wznowi działalność detaliczną, określając plany ponownego otwarcia 1000 lokali Planetwin365 w całym kraju.

Zgodnie z nowymi środkami bezpieczeństwa, SKS365 wprowadził szereg środków zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa, o których wcześniej wspomnieliśmy.

To był kluczowy czas dla firmy i absolutnie niezbędny, biorąc pod uwagę rozprzestrzenianie się koronawirusa Podczas blokowania aktywnie śledziliśmy #StayAtHome.  Ponadto opracowaliśmy szereg inicjatyw mających na celu poprawę jakości naszych produktów zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i online, aby zaoferować naszym klientom bardziej innowacyjne usługi. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich pracowników możemy dziś powiedzieć, że nasze punkty zostaną otwarte w bezpieczny sposób – powiedział dyrektor wykonawczy SKS365 Alexander Martin.

Tak jak wspomniał Alexander Martin, SKS365 wykorzystał przerwę w oferowaniu usług również na to, by usprawnić swoje system. O postępach powiedział również główny dyrektor ds. Produktów i technologii SKS365, Jim Parkins: – Stworzyliśmy samoobsługowe systemy, które działają szybciej niż zwykle. Dzięki temu nasi klienci będą mogli szybciej obstawiać zakłady, a także zachowają dystans społeczny. Co więcej każdy będzie mógł już w bardzo prosty sposób znaleźć lokalizacje naszych punktów Planetwin365, gdyż są bardzo dobrze oznaczone w mapach Google, Apple, Waze, a także na wszystkich portalach społecznościowych.