Ogolna 16 grudnia 2021

Współpraca Sportradar z KNVB oraz brazylijską policją federalną

Sportradar Integrity Services, oddział giganta danych sportowych i bukmacherskich, ujawnił nowe umowy z brazylijską policją federalną i Królewskim Holenderskim Związkiem Piłki Nożnej (KNVB).

Wieloletnie partnerstwo

W ramach rozszerzonego wieloletniego partnerstwa z KNVB, Sportradar będzie przetwarzać publicznie dostępne informacje z różnych kanałów, w tym darknetu. Co więcej dostawca danych będzie monitorować różne platformy w celu zidentyfikowania wszelkich zagrożeń dla integralności w związku z możliwym ustawianiem meczów. Usługa będzie koncentrować się na dochodzeniach dotyczących nieregularnych wzorców obstawiania, manipulacji meczami i korupcji w męskiej i kobiecej piłce nożnej.

Sportradar miał już istniejące relacje z KNVB, oprócz innych umów tego typu z takimi instytucjami jak FIFA, UEFA i AFC, odpowiednio globalnymi, europejskimi i azjatyckimi organami zarządzającymi piłką nożną.

Korupcja w sporcie

Andreas Krannich, dyrektor zarządzający usługami uczciwości w Sportradar, powiedział: – Korupcja w życiu sportowym wykraczająca poza ustawianie meczów jest sporym problemem. Wszelkie programy, które z tym walczą, nie mogą być niedoceniane.

Zmieniające się zagrożenia związane z manipulacją meczami i inną korupcją w sporcie podkreślają potrzebę stałego i proaktywnego podejścia do rozwiązywania potencjalnych problemów z uczciwością. Współpracując z naszym zespołem służb wywiadowczych i śledczych, KNVB wykazał godne pochwały zaangażowanie w ochronę integralności holenderskiego futbolu – dodał Krannich.

Współpraca z brazylijską policją

Tymczasem protokół ustaleń z brazylijską policją federalną umożliwi udostępnianie informacji dotyczących oszustw, ustawiania meczów i korupcji w odniesieniu do sportu i zakładów w tym kraju.

Porozumienie strategiczne dodatkowo rozszerza współpracę Sportradar z policją i organami ścigania, przy czym dostawca już współpracuje między innymi z Europolem, hiszpańską Guardia Civil oraz bułgarską, austriacką i francuską policją federalną.

Krannich dodał: – Przez lata wspieraliśmy różne władze państwowe, instytucje rządowe, platformy narodowe i federacje sportowe, a ta współpraca pokazała, jak skuteczny może być wspólny wysiłek w sprawie przeciwdziałania ustawianiu meczów. Świadczy o tym chociażby fakt, że dzięki tej współpracy ukaraliśmy kilkaset klubów, czy federacji, które dopuszczały się nielegalnych działań. 

Brazylijski sport jest bezpieczniejszy w wyniku tej współpracy i jesteśmy gotowi pomóc policji federalnej Brazylii, aby ustawianie meczów zniknęło całkowicie albo było marginalne – dodał Andreas Krannich.

Dodaj komentarz